Viera v srdci - žiť a milovať

Autor: Gabo Németh | 4.3.2011 o 7:54 | (upravené 4.3.2011 o 8:49) Karma článku: 4,39 | Prečítané:  461x

Mať, tú neskonalú neskutočnú vieru, vieru v srdci, ktorá človeka učí žiť a milovať. To nehovorím len o viere k Bohu, ale viere vo vlastné sily. Je v každom prípade dôležité nosiť v srdci vieru - presvedčenie, že hoci osud sa nahýna nad dne misky váh, bude lepšie.

Určite. Pomaly sa človek presviedča faktom, keď nemá vieru v srdci, skôr ho opúšťajú vlastné sily. Veď každý je nositeľom viery, ani o tom nevie. Človek pevne verí, že životné situácie, ktoré ho očakávajú, dopadnú pozitívne, v jeho prospech. Už žiak na základnej škole verí, že na hodine matematiky bude odpovedať na výbornú. Už tu kdesi sa rodí viera - presvedčenie vo vlastnom srdci, že životné skúšky, ktoré nás čakajú dopadnú  na jedničku.

Vieru v srdci treba pestovať, zdokonaľovať a hlavne si ju udržiavať. Vždy si veriť vo vlastné sily, padnúť, vstať a ísť.  Vždy je nutné sa pohybovať v okolí príjemných pozitívných ľudí, ktorí vytvárajú určitú príjemnú atmosféru, a viera v srdci s dobrým pozitívnym vedomím ostáva zakorenená v srdci. A človek žne iba to, čo zasial, a verte stokrát sa vám to vráti.

Mať vieru v srdci znamená, milovať a odpúšťať, byť ľudsky k ľudom, svojim blízkym, k svojim najbližším. Aj samotná viera v Boha je nesmierne dôležitá. Tá zas splýva s vierou vo vlastné sily a pre človeka vytvára akúsi pozitívnu atmosféru v srdci, pozitívnu energiu, ktorú v sebe, v samom človeku treba udržiavať. Je len na jednotlivcovi - na samom človeku, ako túto pozitívnu energiu udrží v sebe.

Mať radosť zo života, z maličkostí, že vyšlo slnko, že jeho lúče zablúdili do našej izby. Mať radosť so života a hlavne, mať vieru v srdci, žiť a milovať. Prenášať pozitívnu energiu na druhých, odrazu máte pocit, že ste  mnohým pomohli, ale zároveť ste si pomohli i sebe, pozdvihnúť si vlastné sebavedomie a silu vo vlastný život.To je to umenie života. Vždy potrebuje celého človeka. To je to umenie žiť prekonávať vlastnú bolesť, a žiť z radostí a šťastia zároveň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?