Slovenská blamáž

Včerajší futbalový zápas slovenskej reprezentácie a Arménska pripomínal zlý sen. Samotný výsledok hovorí za seba. Slovensko prehralo v dueli , v B skupiny kvalifikácie s Arménskom 0:4 o postup na budúcoročné ME 2012 .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zápas sa hral v Žiline a všetci sme verili, dúfali vo víťazstvo našich. Veď sme hrali doma, pred vlastným publikom, čo malo našu reprezentáciu posilniť. A začali sme dobre. Hneď v úvode sme ukázali, v čom je naša sila, sila v v útoku dať gól a byť jednoznačne víťazom. Už v 2. minúte pálil Stoch prudko nad bránku arménskeho súpera do bočnej siete. Výborní divaci, ktorí do poslednej minúty povzbudzovali svoje mužstvo, boli pre slovenskú reprezentáciu veľkou oporou. Onedlho Pekarik so Stochom nezakončil. Ani Hamžíkovi konečné zakončenie nevyšlo podľa predstáv. Tu kde si sa lámal chlieb a bolo viac než isté, že futbalová šťastena sa od nás odklonila.

I Arméni ukázali, čo v nich tkvie. Začali sa prebúdzať a v 18. minúte Michitarjan pekne uvoľnil Movsisjana, jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval náš Škrtel. O dve minúty neskôr Pizzelliho priamy kop skončil na múre a ten istý hráč mieril z hranice šestnástky nepresne. V 25. minúte zaútočil Hamžík, položil kľučkou protihráča a z 20. metrov vystreli, žiaľ pre nás neúspešne, loptu vyrazil Berezovskij. Bol z toho rohový kop. Po jeho zahratí Stochom predlžil hlavou Hološko, ale ani v spolupráci s Hamžíkom ani Škrtelom, sme nedokázali dostať loptu do brány. V závere prvého polčasu po Hamžíkovom pokuse streliť gól, zasahoval Berezovskij.

Úvod druhého polčasu jednoznačne patril Arménom. Hrali umne, čo sa im vyplatilo. Svedčia o tom štyri góly v našej sieti. V 57. minúte arménsky scenár začal naplňovať Movsisjan, ktorý ľavačkou k vzdialenej žrdi Muchovi nedal šancu. Skóre svietil v prospech Arménov a náš sen sa začal pomaly rozplývať. V 70. minúte vystrelil z 18 metrov Mchitarjan a skóre bolo viac než hrozivé 0: 2 pre Arménov. Futbalová katastrofa sa naplnila v 81. minúte, keď Mchitarjan obšiel Škrtela, loptu naservíroval Ghazarjanovi a bolo 0:3 pre Arménov. Do kolien Slovákov poslal Sarkisov , keď po kikse Ďuricu v nadstavenom čase a hlavičke Mchtarjana dokonal futbalové rošambó Arménov na 0: 4

Žiaľ Slováci opäť sklamali, hlavne v druhom polčase. Akoby sa z ihriska vytratili a nedarilo sa im. Taká je malá futbalová tragédia kde platí nedáš, dostaneš. Lenže dokedy sa Slovensko bude trápiť, hoci aj s takým súperom, ako je Arménsko? Tu jednoznačne je jasné nad slnko, naši trocha podcenili súpera a v druhom polčase spôsobili menšiu blamáž, keď úplne vyhoreli. Natíska sa otázka. Dokedy budeme hasiť tento požiar? Je nutné spamätať sa a hrať svedomite do poslednej minúty zápasu, konečne ako futbalová krajina, i s patričnými výsledkami. Iba tak docielime víťazstvo našich, po ktorom všetci tak bažíme.