O čom je politika na Slovensku?

Autor: Gabo Németh | 13.3.2012 o 6:22 | (upravené 13.3.2012 o 7:10) Karma článku: 9,48 | Prečítané:  221x

Je neskutočne krásny, povolebný deň. Je po voľbách 2012, a je rozhodnuté. Víťazom volieb 2012 je Robert Fico, líže smotanu z taniera a my sa vraciame do minulosti ako raci. A ja sa pýtam. O čom je politika na Slovensku?

Ak sme sa rozhodli ísť cestou demokracie, mali sme na nej zotrvať, stoj, čo stoj. A to dokázať i svojími hlasy. Občan - volič však rozhodol ináč. Myslí si, že mu bude lepšie, nastane sociálna istota. Bude to však naozaj tak? Bude to svetlá a krajšia budúcnosť, ktorú nám svojím víťazstvom zabezpečil Robert Fico?

Nemyslím si. A neverím Smeru ani pol slova. Cesta demokracie je tá najsprávnejšia a najschodnejšia cesta, akou treba vykročiť do budúcnosti. Aj, keď priznávam, že pravica robila chyba áno, je nutné ich priznať. Ale vždy to bolo lepšie, ako za Mečiara, Roberta Fica. Verím v demokraciu a možno to bude znieť pateticky a trocha socialisticky, verím v budúcnosť demokracie.

Čochvíľa na líder víťazného Smeru, ukáže svoju pravú tvár, zamrzne nám úsmev na tvári a naša sociálna istota sa bude potápať ako Titanic. To , že sa zmenia zákony, zmení sa zákonník práce, zmení sa samotná, dôchodková reforma , je jasnejšie nad slnkom. Budú to nové a nové zákony - reformy, ale budú v prospech občana? Bude už neskoro plakať nad rozliatym mliekom, keď už je rozhodnuté, keď sme už rozhodli vo voľbách a dali sme moc do rúk Roberta Fica.

Na Slovensku moc strieda ľavica a pravica, menia sa reformy podľa toho kto je pri moci. Myslím si, že i tak potom vyzerá samotné Slovensko. Reformy by sa mali zlepšovať v prospech občana - voliča a nie meniť sa. Vzniká tu politický chaos a sociálna istota lavíruje na hrane, na čo dopláca iba sám občan. Tak sme rozhodli, nech je nám dané, čo sme chceli. Cesta a smer je jasný. Ten nám ukáže jedine Smer. Je otázne, či nezastane na pol ceste, aj so svojími reformami a Slovensko sa v srdci Európy stratí ako zblúdelec.

D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?