Beseda so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou

Autor: Gabo Németh | 1.11.2012 o 9:24 | (upravené 1.11.2012 o 9:51) Karma článku: 8,62 | Prečítané:  214x

29.10.2012 v Levoči, v priestoroch knižnice Mateja Hrebendu pre slabozrakých a nevidiacich sa konala beseda s úspešnou spisovateľkou Miroslavou Váračkovou. Na besedu do knižnice prišlo veľa obdivovateľov i čitateľov kníh samotnej autorky.

 

Už po príchode prvých návštevníkov sa rozprúdila zaujímavá diskusia. Človek mal pocit, akoby bol súčasťou rodiny, ktorá má zmysel pre slovo a knihy vôbec. V príjemnej atmosfére sa pokračovalo, aj keď sa beseda so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou začala. Pracovníčka knižnice pani Bonková na úvod privítala samotnú autorku už šiestich kníh. Na úvod vniesla pár informácii o spisovateľke, pripomenula knihy, ktoré Miroslave Varáčkovej vyšli. Ku každej zo svojich kníh, spisovateľka čosi dodala, aký zmysel a poslanie mala každá jej kniha, ako vznikali námety na jej romány, ako vznikol nápad, aby sa spisovateľka chopila pera a písala.
Posledná z jej kníh je román Obchodníci s nádejou. Spisovateľka prečítala dve ukážky, práve z tejto knihy, a týmto svoj posledný román i čitateľom predstavila. Ukážky jednoznačne všetkých zaujali, ako i beseda so spisovateľkou. Potvrdilo sa jedno. Umenie ako také, nepozná bariéry, žiadny hendikep, je akýmsi mostom , ktorý ľudí spája. Toto milé stretnutie so spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou, v knižnici Mateja Hrebendu pre slabozrakých a nevidiacich, v Levoči, bolo nesmierne úspešné.Všetci odchádzali s pocitom, že knihy sú ozajstným siedmim divom, v ktorých vždy nachádzame novú dimenziu a večný smäd po vzdelaní a oddychu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?