Krst zborníka Rodinná slávnosť

Autor: Gabo Németh | 14.12.2012 o 13:42 | (upravené 26.12.2012 o 14:56) Karma článku: 5,93 | Prečítané:  149x

Dňa 10.12.2012 sa v priestoroch Zemplínskej knižnice, v Trebišove sa konal krst zborníka Rodinná slávnosť literárneho klubu LUK, ktorý dlhé roky vedie Ing. Robert Hakala Csc. Tento nemalý sviatok, tak netrpezlivo očakávaný jeho členmi sa konal za prítomnosti básnika, spisovateľa, predsedu Spolku spisovateľov pobočky Košice Dalimíra Stana.

Úvodom  prítomných privítala Ing. Janka Vargová, riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove. Po privítaní sa k slovu dostal vedúci literárneho klubu Robert Hakala. Pripomenul, že literárny klub  Luk v Trebišove  pracuje už dvadsaťpäť rokov. Takúto dlhú cestu prešli začínajúci autori, poniektorí už zrelí spisovatelia. Niektorí z klubu sa od písania odklonili a šli inou, nie literárnou cestou. Iní zas ostali verní peru a píšu dodnes. Taktiež podotkol, že táto dvadsaťpäťročná cesta bola ťažká, ale pre autorov zaujímavá a užitočná. Po týchto týchto slovách zazneli verše Ingrid Lukáčovej.

Po prednese veršov tejto poetky, hosť Dalimír Stano pokrstil zborník Rodinná slávnosť ihličím, a tým zborníku dal akúsi sviežosť na ceste k svojim čitateľom. Neskôr sa rozprúdila živá diskusia. Jednoznačne, každý bol spokojný a rád, že Rodinná slávnosť, je už deviatym zborníkom v poradí. Každý mal z neho radosť, čo mnohých autorov zaväzovalo k poctivej a tvorivej práci, písať dokonalejšie, kreatívnejšie, aby si  ich tvorba našla miesto  u svojim čitateľov.

Klub pod vedením Roberta Hakalu pri Zemplínskej knižnici v Trebišove existuje už dvadsaťpäť rokov. Je to vek, s ktorým sa snúbi, mladosť i zrelosť zároveň. Tak zaželajme tomuto literárnemu klubu a jeho členom ďalších dvadsaťpäť rokov tvorivej, činnej práce.

Keď im zaklope na dvere vlastná jeseň, aby mali vždy na čo spomínať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?