Literárna čítačka Gabriela Németha a Jána Fifíka

Autor: Gabo Németh | 27.9.2013 o 19:11 | (upravené 27.9.2013 o 19:54) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  305x

Dňa 19. septembra 2013 sa na Strednej odbornej škole, v Pribeníku konala literárna čítačka Gabriela Németha a Jána Fifíka. Stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch školy, v rámci literáneho predpoludnia za účasti profesorky Lattovej, ktorá vyučuje na tejto škole slovenský jazyk a literatúru.

Hneď na  úvod sa predstavil básnik Gabriel Németh,  v stručnom priereze  povedal pár slov osebe a o svojej tvorbe. Pripomenul diela, ktoré vydal,  neskôr z nich  čítal  svoju  tvorbu. Taktiež zdôraznil, že už 23 rokov pracuje ako knihovník a týmto vyzval študentov k vzdelávaniu a čítaniu, čo jednoznačne podporuje pozitívne štúdium na akejkoľvek škole.

Stretnutie bolo zaujímavé a obohacujúce pre obe strany. Na  spomínanej škole spisovatelia boli po prvýkrát, o to bolo toto stretnutie vzácnejšie a pre mnohých až inšpirujúce. Po Gabrielovi Némethovi, vystúpil Ján Fifík, spisovateľ a veľvyslanec  SR. Ján Fifik viacmenej rozprával o krajine, kde pôsobil ako diplomat.

Veľmi zaujímavé  bolo jeho rozprávanie o Ázii a Číne. Študenti  sa zapájali živo do diskusie a zúročili všetky svoje vedomosti, ktoré o ázijských krajinách mali. Čítačka sa uskutočnila  v rámci vyučovacej hodiny literatúry a slovenského jazyka. Jednoznačne literárna  čítačka  Gabriela Németha a Jána Fifíka na Strednej odbornej škole v Pribeníku splnila svoj účel a mala hlboký význam.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?