Krst zborníka LUK Ticho uprostred záhrady, pri Zemplínskej knižnici v Trebišove

Autor: Gabo Németh | 29.1.2015 o 0:00 | (upravené 10.2.2015 o 15:25) Karma článku: 4,64 | Prečítané:  175x

Dňa 27. 1. 2015, sa v priestoroch Zemplínskej knižnice, v Trebišove, konal krst  zborníka členov literárneho klubu LUK. Na úvod všetkých prítomných privítala riaditeľka Ing. Janka Vargová. Pripomenula prácu literárneho klubu, ich prácu so slovom, ktorej výsledkom  bol desiaty, jubilujúci krst zborníka s názvom Ticho uprostred záhrady.

   Ani náhodou v ten deň v knižnici žiadne ticho nevládlo, skôr naopak, vládla všadeprítomná živá diskusia a veľká radosť, že sme sa zišli a žali literárne ovocie svojej práce. Pani riaditeľka pripomenula fakt, že takto sa členovia literárneho klubu stretávajú už štvrťstoročie, je to ďaleká, namáhavá práca s členmi literárneho klubu, stať sa  profesionálnymi básnikmi a spisovateľmi.

     V klube pracujú členovia, ktorí majú za sebou vydanie svojich kníh, tak vstúpili do sveta literatúry a okúsili profesionálny spisovateľský chlebíček. Za prácu s mladými autormi poďakovala Ing. CSc. R. Hakalovi, ktorý sa im nepretržite venuje dvadsaťpäť rokov. Ten pripomenul snahu vedeniu Zemplínskej knižnice v Trebišove, podporovať túto ušľachtiľú činnosť, a osobne sa za to riaditeľke Zemplínskej knižnici v Trebišove Ing. Janke Vargovej poďakoval.

 A potom nastal krst zborníka Ticho uprostred záhrady,  ktorý bol pokrstený slovami vedúceho literárneho klubu LUK Ing. CSc. – Nech všetky snahy autorov, adeptov poézia a umeleckého slova vedú k ceste raz držať v ruke vlastnú knihu. Potom snaha a práca v literárnom klube pri Zemplínskej knižnici v Trebišove nebola márna. –

    Po úvodných slovách najpovolanejších začala živá debata medzi jej členmi.

Diskusia sa niesla v priateľskom duchu, kde každý vyslovil svoj názor na diela daných autorov.

    Všetci sa na tomto milom stretnutí cítili ako doma a vyjadrili presvedčenie, že  práca literárnych klubov na Slovensku má zmysel, najmä keď virtuálnym svetom svetom vládne moc a sila internetu, ktorá viac menej kultúru mladých zabíja, ako rozvíja a a rozširuje ich vlastný obzor a talent.

 

 

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?