Otvorený list europoslancovi Borisovi Zalovi

Autor: Gabo Németh | 19.12.2016 o 7:52 | (upravené 19.12.2016 o 10:28) Karma článku: 1,44 | Prečítané:  233x

Pán Zala, Vašu politiku vnímam od vtedy, čo ste europoslancom, musím povedať, že Vás vnímam pozitívne a môj politický kredit voči Vám stále stúpa vyššie a vyššie.

 

   Sympatické sú mi Vaše myšlienky a výroky, ktorými ovplývate.

Som nesmierne rád, že práve vy v Európskom parlamente zastupujete Slovensko. Je to krajina – je to štát, ktorý si to veľmi zaslúži a vidiac a sledujúc vaše vystúpenia v televízii, si uvedomujem, že ste veľmi vzdelaný a sčítaný človek.

    Pochádzam z mestečka Čierna nad Tisou, kde pobočka Smeru nevyvíja žiadne aktivity a spí iba na vavrínoch, detto, vedie mesta na čele s primátorkou Martou Vozárikovou,  všetci za SMER.

     V takomto meste sa veľmi ťažko žije bez kultúry, bez vzdelávania mladých ľudí, čo by jednoznačne trebalo zmeniť. A priznám sa neškodila by kontrola do tohto malého mestečka na pohraničí.

   Som hrdý na históriu svojho mesta, ale ako vyzerá na to vôbec nie.

   V tom to mestečku dovolím si povedať začala história Československej socialistickej republiky.

Tu sa stretol Brežnev s Husákom, v zastúpení slovenskej delegácie, ktorej bol politik so širokým úsmevom pre všetkých, ale nielen to, so širokým srdcom pre slovenský národ, politik  Alexander Dubček.

   Na niekoľko desiatky rokov v bývalej  Československej socialistickej republiky zavládla temnota menom socialistická totalita. Nebol život  občanov až  tak ružovo – biely ako to vykreslili samotní komunisti, ktorí nám tu vládli tvrdou rukou.

   Nebolo to vinou Alexandra Dubčeka. Ak by sa jeho politika dodržala, ako chcel on, sociálno – demokratická strana by mohla dokázať aký je skutočný život  socializmu v bývalej Československej – socialistickej republiky.

 Po čase , po nežnej revolúcii 89, po vláde Mečiara, Mikuláša  Dzurindu a Ivety Radičovej na politickú scénu prichádza strana Smer.

To, čo Vy pán Zala, robíte v Europarlamente, nemá také veľké výsledky  u nás na Slovensku, na čele s naším premiérom  Róbertom Ficom. Treba úprimne priznať málo sa toho urobilo pre dôchodcov a telesne postihnutých ľudí vôbec. Trebalo  by toho spraviť oveľa, oveľa viac. Dôchodcovia sú viac menej veľmi zraniteľní ľudia o telesne postihnutých ani nehovorím.

   Tu by pomohlo, keby politická strana Smer nabrala dych filozofie Alexandra Dubčeka. Pre Alexandra Dubčeka a jeho politiku, je mi strana SMER sympatická a hlásim sa za ňu. Sledujem politiku SMERU, napriek všetkým politickým kauzám a ich fopám, ktorá strana spôsobila, je mi táto strana blízka.

 

     Áno, priznávam nájdu sa aj v mojich myšlienkach a názoroch za a proti Smeru. Treba si uvedomiť, že som v prvom rade občan a volič, ktorý vníma politiku na Slovensku.

    Možno raz príde ten čas, možno príde šanca byť v politike a rád, opakujem napriek všetkým mojím za a proti, rád by som hájil politiku strany SMER.

 

    Želám tejto politickej strane úspech vo voľbách, ktorý len príde, taktiež mladú politickú krv, ktorá zmení zmýšľanie strany Smer a týmto táto strana nabehne na nový vlak, ktorým sa po voľbách dostane úspešne do cieľovej stanice.

   Tak nech je to tak, pán europoslanec  Boris Zala.

 

S pozdravom Gabriel Németh, básnik , spisovateľ

Člen Spolku slovenských spisovateľov

Čierna nad Tisou

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?