Bloghttp://gabonemeth.blog.sme.sk/rssblog.sme.skblog@sme.skskKrásna moja žena menom Denisa (gabonemeth)/ venujem priateľke mojej najdrahšej, mojej Denise / Sat, 03 Dec 2016 05:27:54 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/440791/krasna-moja-zena-menom-denisa.html?ref=rssKolegom zo Spolku slovenských spisovateľov (gabonemeth)Fri, 02 Dec 2016 02:41:19 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/440697/kolegom-zo-spolku-slovenskych-spisovatelov.html?ref=rssSvetoví básnici (gabonemeth)Tue, 29 Nov 2016 03:25:15 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/440349/svetovi-basnici.html?ref=rssOchutnať ťa (gabonemeth)Fri, 25 Nov 2016 16:46:47 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/440026/ochutnat-ta.html?ref=rssDeň plný poézie (gabonemeth)/ zo srdca venujem priateľke D. / Sat, 19 Nov 2016 07:39:21 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/439302/den-plny-poezie.html?ref=rssNávraty (gabonemeth)/ priateľke D. / Fri, 18 Nov 2016 16:33:38 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/439260/navraty.html?ref=rssZrána s básňou pre teba (gabonemeth)Fri, 18 Nov 2016 06:32:29 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/439199/zrana-s-basnou-pre-teba.html?ref=rssBáseň pre mamu (gabonemeth)/ venujem mame, ktorej vďačím za veľa / Thu, 17 Nov 2016 06:14:08 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/439086/basen-pre-mamu.html?ref=rssKľúčová (gabonemeth)Tue, 15 Nov 2016 13:26:38 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438880/klucova.html?ref=rssŽivot - nedopité Martini (gabonemeth)Sun, 13 Nov 2016 08:20:19 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438574/zivot-nedopite-martini.html?ref=rssSonet na tento deň (gabonemeth)Sat, 12 Nov 2016 05:35:20 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438528/sonet-na-tento-den.html?ref=rssLáska na štyri ročné obdobia (gabonemeth)/ venujem priateľke D. / Fri, 11 Nov 2016 06:49:04 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438420/laska-na-styri-rocne-obdobia.html?ref=rssSvet bez lásky ako jazero bez labutí (gabonemeth)Wed, 09 Nov 2016 10:30:13 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438216/svet-bez-lasky-ako-jazero-bez-labuti.html?ref=rssSpomienka na slnko, ktoré zhaslo skôr, ako začal nový deň (gabonemeth)Tue, 08 Nov 2016 12:51:59 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438125/spomienka-na-slnko-ktore-zhaslo-skor-ako-zacal-novy-den.html?ref=rssCesta básnika s návratom k tebe späť (gabonemeth)Tue, 08 Nov 2016 06:12:12 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438084/cesta-basnika-s-navratom-k-tebe-spat.html?ref=rssVečná samota dvíhajúca sa z kríža (gabonemeth)Mon, 07 Nov 2016 17:03:28 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/438026/vecna-samota-dvihajuca-sa-z-kriza.html?ref=rssTelefón a nová správa (gabonemeth)Drží Rolandovu fotku v ruke a neprestáva premýšľať. Sústavne sa vracia k myšlienke, keď vstúpil po prvýkrát do tohto bytu. Mon, 07 Nov 2016 04:19:59 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/437951/telefon-a-nova-sprava.html?ref=rssBáseň o láske hrdej ako skala (gabonemeth)Fri, 04 Nov 2016 12:41:22 +0100http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/437724/basen-o-laske-hrdej-ako-skala.html?ref=rssŽivot jedno veľké Waterloo (gabonemeth)Sat, 29 Oct 2016 04:14:04 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/437115/zivot-jedno-velke-waterloo.html?ref=rssStrach menom šikana (gabonemeth)Volám sa Adam Štrbina. Som študentom na strednej polygrafickej škole, ktorá je spojená so strednou chemickou školou. Študujem prvý ročník.  Wed, 26 Oct 2016 07:16:07 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/436786/strach-menom-sikana.html?ref=rssPriama otázka (gabonemeth)Tue, 18 Oct 2016 04:33:22 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/436025/priama-otazka.html?ref=rssKľúč k srdcu - priama cesta písať a byť básnikom (gabonemeth)Neopísateľný je pocit držať v ruke vlastnú básnickú zbierku. Srdce Vám bije na poplach, oči sa Vám rozžiaria dokorán a vy ste v tej chvíli šťastný človek Mon, 17 Oct 2016 07:51:51 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/435902/kluc-k-srdcu-priama-cesta-pisat-a-byt-basnikom.html?ref=rssZávet (gabonemeth)  Sun, 09 Oct 2016 06:16:08 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/435148/zavet.html?ref=rssRodinná búrka (gabonemeth)Sat, 08 Oct 2016 17:01:34 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/435113/rodinna-burka.html?ref=rssVianoce v prístave (gabonemeth)Thu, 06 Oct 2016 17:30:21 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/434930/vianoce-v-pristave.html?ref=rssPes menom Simba (gabonemeth)Tue, 04 Oct 2016 16:14:08 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/434710/pes-menom-simba.html?ref=rssRodinná anamnéza (gabonemeth)Tue, 04 Oct 2016 05:28:00 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/434629/rodinna-anamneza.html?ref=rssBásnici v baroch (gabonemeth)Tue, 27 Sep 2016 16:37:02 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/434083/basnici-v-baroch.html?ref=rssBáseň pre dve dlane jeden kríž (gabonemeth)Fri, 23 Sep 2016 15:42:08 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/433794/basen-pre-dve-dlane-jeden-kriz.html?ref=rssVečerná prechádzka (gabonemeth)Thu, 22 Sep 2016 04:09:57 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/433648/vecerna-prechadzka.html?ref=rssKam v tichu kráčaš báseň na jeseň? (gabonemeth)Tue, 20 Sep 2016 08:38:32 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/433446/kam-v-tichu-kracas-basen-na-jesen.html?ref=rssMilenci pri Seine (gabonemeth)Sat, 17 Sep 2016 03:49:58 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/433217/milenci-pri-seine.html?ref=rssČas so spomienkou v dlani (gabonemeth)/ po rokoch / Thu, 15 Sep 2016 19:53:34 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/433129/cas-so-spomienkou-v-dlani.html?ref=rssKríž, ktorý bolí (gabonemeth)Tue, 13 Sep 2016 17:41:55 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432924/kriz-ktory-boli.html?ref=rssMôj deň ako každý iný (gabonemeth)Mon, 12 Sep 2016 18:57:50 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432824/moj-den-ako-kazdy-iny.html?ref=rssByť básnikom (gabonemeth)Sat, 10 Sep 2016 06:18:45 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432638/byt-basnikom.html?ref=rssSlovo - viera srdca na rukách (gabonemeth)Fri, 09 Sep 2016 10:33:48 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432571/slovo-viera-srdca-na-rukach.html?ref=rssSvet ako z rozprávky (gabonemeth)Wed, 07 Sep 2016 15:40:00 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432426/svet-ako-z-rozpravky.html?ref=rssV dlaniach náš svet (gabonemeth)/ venujem priateľke D. /  Tue, 06 Sep 2016 18:40:53 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432337/v-dlaniach-nas-svet.html?ref=rssDej v Božej réžii (gabonemeth)Mon, 05 Sep 2016 01:38:00 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432134/dej-v-bozej-rezii.html?ref=rssNečakaný rozchod (gabonemeth)Drží Rolandovu fotku v ruke a neprestáva premýšľať. Sústavne sa vracia k myšlienke, keď vstúpil do jej života. Od tejto chvíle všetko bolo akosi iné, všetko nabralo rýchly spád. Začala konečne žiť, mať sny a zamilovala sa.  Sat, 03 Sep 2016 04:12:38 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/432025/necakany-rozchod.html?ref=rssPlameň, ktorý rozpráva (gabonemeth)Fri, 02 Sep 2016 06:29:14 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/431916/plamen-ktory-rozprava.html?ref=rssRozprávka z jazera (gabonemeth)  Wed, 31 Aug 2016 16:33:59 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/431811/rozpravka-z-jazera.html?ref=rssSvietiace sny (gabonemeth)Thu, 21 Jul 2016 19:57:36 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/429013/svietiace-sny.html?ref=rssNoc v obraze (gabonemeth)Sat, 16 Jul 2016 00:00:00 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/428679/noc-v-obraze.html?ref=rssCesta pre nové svetlo žiť (gabonemeth)/ báseň napísaná po návrate z nemocnice / Wed, 13 Jul 2016 10:17:17 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/428414/cesta-pre-nove-svetlo-zit.html?ref=rssList pre Dominiku (gabonemeth)Milá Dominika, dovoľ, aby som sa ti prihovoril. Dnes nezakvitol iba sneh na tvojom svadobnom závoji, ale určite aj tvoje oči.  Sat, 09 Jul 2016 15:10:11 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/428154/list-pre-dominiku.html?ref=rssSlza v oku pre bolesť (gabonemeth)/ na pamiatku pánovi Trusíkovi / Fri, 08 Jul 2016 21:27:57 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/428121/slza-v-oku-pre-bolest.html?ref=rssLeto a ruže (gabonemeth)Wed, 06 Jul 2016 06:07:52 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/427835/leto-a-ruze.html?ref=rssBáseň v srdci (gabonemeth)Mon, 04 Jul 2016 11:11:27 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/427670/basen-v-srdci.html?ref=rssMartin Rázus, básnik a spisovateľ (gabonemeth)Martin Rázus sa narodil 18.10. 1888 v obci Vrbica, ktorá je dnes súčasťou Liptovského Mikuláša, ako prvorodený syn garbiarskeho robotníka Martina Rázusa a Márie, rodenej Petrikovej. Sat, 02 Jul 2016 14:41:53 +0200http://gabonemeth.blog.sme.sk/c/427557/martin-razus-basnik-a-spisovatel.html?ref=rss