Keď sa volič zamýšľa

Autor: Gabo Németh | 13.2.2011 o 12:12 | (upravené 13.2.2011 o 13:51) Karma článku: 2,50 | Prečítané:  429x

Politika sa nás bytostne dotýka. V každom z nás drieme malý, či veľký politik. Už tým, že je nutné vyjadriť sa k veci politickým, či chceme, či nechceme. Tento článok, ani nemal vzniknúť, len to, čo predvádza batman Sulík je viac než opovržlivé. Ani jeho súputník politik Matovič, pekný to chlapec nemá čo hľadať v politike. Dvaja menovaní politici, vedia vôbec, čo je politika?

Jeden druhého obviňuje, že je decko. Pritom ani jeden politik sa nespráva tak, akoby  sa koaličný partner mal správať. A občanovi - voličovi prechádza trpezlivosť. Jednoznačne vláda Ivety Radičovej mala byť vzorom pre občana - voliča. Avšak čo sme svedkami. Dvaja  politici, Sulík a Matovič si vysvetľujú politiku po svojom. Po tom všetkom, čo títo dvaja politici stvárajú, treba jednoznačne povedať, že do politiky nepatria.

Napriek  tomu politika je ťažké remeslo, remeslo, keď sa robí poctivo. Pevne verím, že premiérka SR Iveta Radičová to myslí vážne, a chce pre nás voličov občanov len to najlepšie. Občas, keď sa v koalícii vyskytnú takí politici ako je Matovič a Sulík je ťažko zjednotiť koalíciu, a schvaľovať jednotlivé zákony v prospech občana.  V každej  svorke sa nájde, čierna ovca. Treba priznať, že koalícia má dve čierne ovce. Jedna je Matovič a tou druhou jednoznačne Sulík.

Akoby premiérka Radičová  nevedela z jednotiť svoju koalíciu, akoby nevedela skrotiť vášne jednotlivých politikov. Až sa zdá, že Matovič a Sulík si z politiky voči nám občanov robia cirkus Humberto.Zdá, že táto koalícia  je nad sily samotnej  premiérky Radičovej. Každý by si mal vstúpiť do svedomia, ako sa správa, ako sa číní v politike, pretože takéto výlevy Sulíka a samotného Matoviča škodia politike slovenskej republiky.

Cez to všetko držím palce našej premiérke SR Ivety Radičovej. Zároveň pevne verím, že táto koalícia sa bude konečne správať tak, ako sa koalícia správať má. Bolo by už načase, aby sme žili s pocitom, že máme stabilnú koalíciu, ktorá chce pre občanov to najlepšie. Zatiaľ sa zdá, že reči sa hovoria a chlieb sa je. Na to, aby koalícia vydržala potrebuje skutky a činy, pozitívne skutky, aby konečne táto vláda dokázala, že je jednotná a zrelá na vládnutie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?