Každý je sám sebe psychológom

Autor: Gabo Németh | 19.2.2011 o 12:04 | (upravené 20.2.2011 o 9:27) Karma článku: 3,87 | Prečítané:  632x

Áno presne a tak, to by malo byť. Kto iný, ako sám človek by si mal pomôcť. Povedať si, odteraz to robíš tak, a tak...., musíš mať silu, odvahu ďalej žiť. Život nie je prechádzka ružovou záhradou. Skôr, či neskôr na to príde človek sám.

Sám vlastný príbeh, ktorý žijeme prináša toľko úderov, kopancov, že človek nemá niekedy silu vstať, a ísť. Lenže musí, musí ísť s úsmevom na tvári, pretože jeho samotný príbeh pokračuje, či chceme, či nechceme. V takých chvíľach je naozaj dobré byť sám sebe psychológom. Pomôcť si sám. Aj keď povstaneš z bahna, slnko vždy svieti. Jeho lúče dávajú silu, energiu, kráčať ďalej, aj keď to bolí.

Mojím psychológom, na ktorého sa vždy môžem spoľahnúť je moja mama. Tá ma vždy podržala, vliala novú silu žiť, i keď sama ako môj rodič vždy nemala ustlané na ružiach. Naučila ma jedno, padnúť, vstať a s úsmevom, akože je pekný deň ísť ďalej. Mama ma vždy vedela pochopiť a dodnes chápe. Ale vždy to, ale......, človek musí začať sám od seba. Byť psychológom, aby bol vyrovnaný, silný, padnúť a ďalej ísť. Keď sa obzerám za seba, viem, že mnohí to majú ťažké.

Sú rôzné problémy, ktoré je nutné riešiť, ale pozitívum, tá energia, musí byť vytvorená v samom človeku. To plus, to gró, od ktorého sa človek odrazí a ide ďalej, musí človek spraviť sám. Koncom minulého roka mi zomrela stará mama, pred nedávno mi zomrel veľký priateľ, básnik Pavol Hudák. Toľko sme mali naplánované, toľko sme chceli vykonať, chodiť spolu na besedy. A teraz, Pali, pozerá na nás z básnického neba. Je to ťažké, úzkosť sa vkráda do srdca. Je potrebné však ďalej ísť, a pozerať sa na svet pozitívnými očami, vždy a za každú cenu.

I priateľka/, ktorá mimochodom má dnes narodeniny/ mi pomáha prekonať tieto ťažké životné skúšky. Vie, ako, čo mi má povedať, aby moje srdce sa vyrovnalo s bolesťou. Vie, že to bolí a je mi životnou oporou na celý život. Tým jej chcem vyjaviť svoje nesmierne ďakujem, že je, existuje, že ma má rada a miluje. Avšak ak nie je v rodine porozumenie, istota, opora, ťažko si v srdci vytvoríte pozitívnu energiu, silu padnúť, vstať a ísť. Asi som príliš rodinne založený typ človeka, ale rodina mi je všetko. Láska je rodina, rodina je láska. Keď toto máte doma, máte všetko. I to zdravie, šťastie, lásku, a nekonečnú pohodu.

Nech je svet aký je, je krásny. Oplatí sa byť pútnikom na tejto zemi, a dohrať svoj príbeh do poslednej bodky ako bestseller. Tak zatváram tieto stránky s pocitom, že život je jedno krásne dielo, ktoré žije každý sám. Závisí od nás, ako ho žijeme. Komu a ako máme svoje srdce otvorené dokorán.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?