Viera v srdci - žiť a milovať

Autor: Gabo Németh | 4.3.2011 o 7:54 | (upravené 4.3.2011 o 8:49) Karma článku: 4,39 | Prečítané:  461x

Mať, tú neskonalú neskutočnú vieru, vieru v srdci, ktorá človeka učí žiť a milovať. To nehovorím len o viere k Bohu, ale viere vo vlastné sily. Je v každom prípade dôležité nosiť v srdci vieru - presvedčenie, že hoci osud sa nahýna nad dne misky váh, bude lepšie.

Určite. Pomaly sa človek presviedča faktom, keď nemá vieru v srdci, skôr ho opúšťajú vlastné sily. Veď každý je nositeľom viery, ani o tom nevie. Človek pevne verí, že životné situácie, ktoré ho očakávajú, dopadnú pozitívne, v jeho prospech. Už žiak na základnej škole verí, že na hodine matematiky bude odpovedať na výbornú. Už tu kdesi sa rodí viera - presvedčenie vo vlastnom srdci, že životné skúšky, ktoré nás čakajú dopadnú  na jedničku.

Vieru v srdci treba pestovať, zdokonaľovať a hlavne si ju udržiavať. Vždy si veriť vo vlastné sily, padnúť, vstať a ísť.  Vždy je nutné sa pohybovať v okolí príjemných pozitívných ľudí, ktorí vytvárajú určitú príjemnú atmosféru, a viera v srdci s dobrým pozitívnym vedomím ostáva zakorenená v srdci. A človek žne iba to, čo zasial, a verte stokrát sa vám to vráti.

Mať vieru v srdci znamená, milovať a odpúšťať, byť ľudsky k ľudom, svojim blízkym, k svojim najbližším. Aj samotná viera v Boha je nesmierne dôležitá. Tá zas splýva s vierou vo vlastné sily a pre človeka vytvára akúsi pozitívnu atmosféru v srdci, pozitívnu energiu, ktorú v sebe, v samom človeku treba udržiavať. Je len na jednotlivcovi - na samom človeku, ako túto pozitívnu energiu udrží v sebe.

Mať radosť zo života, z maličkostí, že vyšlo slnko, že jeho lúče zablúdili do našej izby. Mať radosť so života a hlavne, mať vieru v srdci, žiť a milovať. Prenášať pozitívnu energiu na druhých, odrazu máte pocit, že ste  mnohým pomohli, ale zároveť ste si pomohli i sebe, pozdvihnúť si vlastné sebavedomie a silu vo vlastný život.To je to umenie života. Vždy potrebuje celého človeka. To je to umenie žiť prekonávať vlastnú bolesť, a žiť z radostí a šťastia zároveň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?