Tisíc a jedna noc, alebo Šeherezáda pre všetkých

Autor: Gabo Németh | 30.3.2011 o 16:53 | (upravené 30.3.2011 o 17:46) Karma článku: 2,80 | Prečítané:  402x

Po dlhšej dobe, po záplave rôznych telenoviel argentínskeho typu je tu opäť čosi, načo sa dalo pozerať. Tísíc a jedna noc, alebo po našom, jednoducho Šeherezáda. Seriál tureckej koprodukcie Tisíc a jedna noc prišiel  s niečim novým.

Samotný príbeh, keď hlavná hrdinka Šeherezáda prichádza k svojmu svokrovi a žiada financie na liečenie svojho syna Kána, ktorý trpí leukémiou je viac než dojímavý a chytá diváka za srdce. I samotné pokračovanie celého seriálu k obrazovkám dokáže pritiahnuť divákov. Tisíc a jedna noc ako seriál začína byť zaujímavým seriálom. Avšak po určitom čase, sa viac seriál začína zaoberať  vzťahmi a intrigami, kedy sa love story točí okolo Šeherezády a jej vyvoleného Onura.

Divák opäť má dojem , že zapadol do argentínskej telenovely, ktorá nemá konca kraja. A tak divákovi neostáva nič iné, ako sledovať osudy Šeherezády a jej Onura. A nehovoriac o tom, že prepukla Šeherezádománia, kedy sa narodeným deťom dávajú mená ako Šeherezáda, či Onur. Opäť jeden seriál, ktorý mal dobré ambície osloviť divákov, ale skĺzol do roviny argentínských telenoviel.

Akoby scenáristi silou mocou chceli ukázať čoho je láska schopná. Táto téma, tu už bola. Láska je téma tak obohratá platňa, až škrípu zuby. Áno láska má miesto v živote i v umení. Nie však, keď je spracovaná rovnakým spôsobom, ako argentínske telenovely. Viem, mnohí si možno povedia Tisíc a jednu noc nemožno porovnávať k argentínskym telenovelám pre slovenských dôchodcov. Lenže téma lásky a sústavné intrigy, sa v Tisíc a jednej noci začínajú neustále  obmieňať. Skutočný príbeh malého Kána, ktorý trpí leukémiu, stráca svoj zmysel a hĺbku. A myslím si, že práve na tom bola stavaná táto telenovala, na príbehu matky, ktorá bojuje o zdravie svojho syna.

A tak možno povedať, že Tisíc a jedna noc ako seriál neprišiel s ničím novým, nezaujal. Možno snáď svojím začiatkom, ktorý bol naozaj exelentný. Veď čo môže byť dôležitejšie ako zdravie vlastného syna, ktorý trpí nevyliečiteľnou chorobou. Boj matky s osudom malého syna, boj s veternými mlynmi je veľmi vďačná téma a domnievam sa, že v tomto podaní seriál mal pokračovať, vytvoriť niečo nové, niečo čo tu nebolo. Veď seriál Tisíc a jedna noc tureckej koprodukcie mal na to všetky predpoklady. Žiaľ ostáva iba pri konštatovaní, iba mal, iba mal......,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?