Slzy pre jeseň

Autor: Gabo Németh | 7.4.2011 o 7:55 | (upravené 7.4.2011 o 8:48) Karma článku: 2,46 | Prečítané:  238x

Nikdy na to nezabudne. Hlboká noc vo svetle mesiaca, spúšťa čierny zamat k zemi. Doznievajú posledné tóny dažďa. V každej kvapke jedna slza, pre jeseň do ticha.

Je noc na zaplakanie. Nikdy nezabudnem, na ten obraz plný bolesti. Hľadí cez okno na jesenné Paganiniho prelúdium. Jeseň si tyká s kvapkami. Je tak sám.Tak strašne sám, až má pocit, že október za oknami zhorí na popol. Dá sa vôbec zabudnúť? Čas plynie medzi prstami ako rieka, ktorú nezastavíš. Je ticho po daždi. A bolesť na dva brehy, ktoré neunesie.

Akoby to bolo dnes. Úzkosť mu zoviera  srdce. Ponorí jeho slzy do svetla ukrižovanej noci a plače. Spomienky bolia viac ako tichý odchod bez rozlúčky. Noc mlčí, nič neprezradí. Iba on vie, aká to bola daň. Podíde bližšie k stolu, vytiahne šuflík, chce zabudnúť, tak strašne zabudnúť. Chytí do ruky hraciu skrinku, otvorí ju a ona hrá, to klavírne blues.

Zatvorí ju, nedokáže zabudnúť. Sadne si za stôl. Ruže vo váze dávno zvädli. Každá smrť je nečakaný hosť a Beethoven nesmrteľný Boh. Je tak sám. Čo bolesť neodesie, odnesie voda a čas. Vidí ju ako kráča ulicou zahalená slnečným dňom. Bolo to ich posledné leto bez jej úsmevu, bez jediného objatia pre súzvuk pier, pre lásku na dve dlane, tak akurát.

- Odchádzam. Odchádzam od teba. -

Prekvapený jej rozhodnutím, sa otočil k nej, pozrel sa jej do očí a spýtal sa.

- Vieš, čo robíš? -

Bola nekompromisná ako ľad, ktorý nerozbiješ, aj keby noc preťala svetlo, a vpustila loď do prístavu. Odišla. Ostal sám. Ten muž so slzami v očiach na tento deň. Keď ženy odchádzajú, muži neplačú.Svitá. Je deň na krídlach, ktoré mu zlomila práve ona. Odísť znamená, pochovať minulosť a rozihrať nový deň na strunách. Vie, že šťastie nie je minca hodená do fontány. Je čas na nový začiatok s jeseňou, ktorá utíši každučký žiaľ a dá nové znamenie.

Bolesť sú vždy slzy pre jeseň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?