Osudné stretnutie

Autor: Gabo Németh | 13.6.2011 o 13:10 | (upravené 13.6.2011 o 14:12) Karma článku: 7,74 | Prečítané:  317x

Prešľapoval z miesta, zadúšalo ho horúce leto, akoby mal slučku na krku, akoby mu vlastná koža bola tesná.Rozopol si gombík  na košeli a zahľadel sa pred seba.

Vlak mal  prísť každú chvíľu, pozrel sa na hodinky, bolo pol desiatej. Horúca sparná sobota, taký deň si dlho nepamätal. Každú chvíľu  mala prísť. Nadýchol sa, rýchlik mal prísť na tretiu koľaj. Stál a nedočkavo, čakal, v tom sa zo staničného amplióna ozvalo.

- Rýchlik z Bratislavy práve prichádza. -

Brzdy zaškrípali a vlak pomaly vchádzal do stanice. Dvere sa otvorili. Mala na sebe rifle a červené tričko. Bola príliš sexi na tento sparný deň. Zahľadel sa do jej očí, mala ich zvláštne tajomné, akoby sa v nich skrývalo tajomstvo. Usmiala sa a on jej vtisol ružu do dlane. Jej oči sa usmievali a zároveň čosi chceli podstatné povedať. Objal ju. Pozrela mu priamo do tváre, tým pohľadom bolo povedané všetko. Ticho prerušilo jej slová.

- Peter, objím ma ešte raz. - Tak dlho čakal na tento okamih. Objal ju a pritisol k sebe.Cítil jej dych, bola čímsi zvláštna a neprekonateľná, mala v sebe akési fluidum, ktorým mu učarovala. Chytil ju za ruku, srdce odrazu cítil kdesi v hrdle a potom ten neznesiteľný pot na čele. Držiac za ruku, v tej chvíli z neho všetko opadlo. Mal  zvláštny pocit, ten trebalo precítiť, jednoducho predýchať. Vedel, že tento deň si zapamätá navždy, vryje sa mu naveky do pamäti.

 

Otvoril dvere do svojho bytu. Sabina vošla prvá, akoby vpustil dovnútra slnko, nové svetlo a navždy pochoval vlastnú minulosť. Videl ju ako čiary na dlani. Chvíle strávené v nemocnici, nekonečne dlhé dni v nemocnici, kedy mu lekári nedávali najlepšie  prognózy na zlepšenie zdravotného stavu. Pamätá si, keď mu raz v noci, keď nevedel zaspať primár povedal.

- Máte vysoko intelektuálnu chorobu. Môžete byť rád, že vás ňou Boh obdaril. Kto Boh miluje, to mu vždy nadelí veľký kríž. - Toto konštatovanie si zapamätal navždy a natrvalo. Pochopil ho až neskôr po rokoch.

- Pán primár, ale úprimne povedzte,aké sú moje šance na vyliečenie.? -

Primár sa zamyslel, zložil z očí okuliare a vážne povedal.

- Študujúc vašu diagnózu, aj s poznatkom, čo za detstvo ste mal, prichádzam  jednoznačne k záveru, trpíte deficitom  lásky. Viem, je to pre Vás ťažké, ak máte otca alkoholika a túžite po obyčajnom otcovskom pohladení. Pritom dostávate pri jeho alkoholických excesoch, iba bitku a poníženie. Vás zachráni jedine láska, buď otcovská, alebo krásna, čistá partnerská láska.

Zamyslel sa.

Vďaka za úprimnosť, pán primár.

- Schizofrénia, však nie je chrípka. - dodal primár. Peter, musíte byť silný a veľmi chcieť. -

Vošli do izby. Byt odrazu zaplavilo bezpečie, akýsi prístav istoty, v ktorom obaja z ničoho nič zakotvili. Rozprával jej o poézii. Sabina mala pocit, akoby s ňou bol odjakžive spätý. Podišiel bližšie k regálu, popri okne a ukázal jej svoj debut Večerné ruže pod oknami. Začítala sa do nostalgických básní, bolo z nich cítiť obrovskú samotu. Prisadol si k nej, pozrel jej do očí, veľmi po nej túžil. Zablúdil rukami pod jej tričko a spýtal sa.

- Túžiš potom, po čom ja? -

Pozrela na neho a súhlasne prikývla. Rozumel jej reči. Keď im vášňou srdcia vytriezveli, a on ju objímajúc bozkal po tvári, usmievala sa na neho. Bol to čarovný úsmev, ktorý na neho doľahol. V tej chvíli pochopil, čo preňho znamená. Zrak spočinul na jej dokonalé nahé telo, cítil sa ako v rozprávke.

Mesto  tlkotalo svojim každodenným  rytmom, pulzovalo a chytalo druhý dych. Prežíval čosi, čo dávno nepoznal. Na okamih si premietol svoju minulosť, spomenul si na neskutočné chvíle samoty v nemocnici, na primára Skalického a jeho slová.

- Vás vylieči iba láska. -

Pritúlil sa k nej, cítil teplo jej pŕs, na chvíľu sa zasníval. Bol tak šťastný. I ruža vo váze to pochopila, zakvitla na dotyk do neskutočnej vône. Pritom stačilo tak málo. Tak málo. Milovať a veriť na zázrak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?