Zdravotníctvo na pokraji kolapsu, alebo občan plať!

Autor: Gabo Németh | 1.7.2011 o 17:40 | (upravené 4.7.2011 o 8:03) Karma článku: 4,86 | Prečítané:  665x

Nijak inak som ani nemohol nazvať svoj článok o zdravotníctve, respektíve zdravotníckej reforme, v podaní našej koalície. Dosť ma prekvapili, ak takto má v skutočnosti vyzerať v praxi reforma zdravotníctva. Veď posúďte sami.

Dnes som zašiel si vybrať lieky, ako obvykle. Veď nejde o nič, povedal som si, obyčajná rutina. Lenže nebola to obyčajná rutina. Povážte sami. Keď som predložil recept, lekarnička, ktorá obsluhovala svojich zákazníkov, mi doslova vyrazila dych. Suma, ktorú som mal zaplatiť za lieky bola 42 euro. Dobre čítate, 42 euro. Tak vyzerá reforma zdravotníctva, ktorá je službou pre občanov. Pán minister zdravotníctva, takúto službu pre občana si môžte nechať za svoj klobúk, keď ho ovšem nosíte.

Pretože pracujúci dôchodca si taký luxus, nemôže ani dovoliť. Nehovoriac o tom, že zameniť ich za iný druh liekov, by v mojom prípade bolo nereálne. Jednoducho preto, lebo práve takéto lieky mi sadnú a pomáhajú mi. A nemám istotu, že iné lieky by mali rovnaký výsledný efekt. Nehovoriac o tom, keď moja priateľka zašla k svojej odbornej lekárke a za odber krvi si vypýtala 2 eurá. Objednala si ju na nasledujúci týždeň a za obyčajné vyšetrenie si vypýtala rovných 7 ero. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale to je bez pochýb vrchol drzosti, pomaly bude platiť aj za vzduch, ktorý dýchame v ambulancii.

Ako uvažujú politici, ako vytvárajú zákon? Keď v praxi je to úplne iné - v neprospech samotného občana. Som, aby sa za služby platili, ale suma za lieky 42 euro, je viac než dosť, aby občan - volič uvažoval, či sa nerútime do akéhosi tunela. Veď stále je situácia nás, občanov čím ďalej tým viac hrozivejšia. Ktosi to môže dovoliť, každý mesiac zaplatiť 42 euro? Hádam iba páni politici, s tými svojimi papalášskými platmi. Hodiť ich medzi chudobu a na, ži z 225 eur! Dnešný deň ma sklamal a tým i celá koalícia. Vlastne ako vôbec mohla vláda takto schváliť taký zákon, ktorý reálne vyzerá úplne ináč, ako pán minister zdravotníctva hovoril.

Je to, sklamanie, nad ktorým sa, až zastavuje dych a utvrdzuje v domnení, neveriť ani jednému politikovi, pretože občan - volič sa stáva otrokom demokracie a to, si pravdu povediac, ani jeden z nás nezaslúži. Aby takto doplácal na svoje zdravie. Je mi to ľúto, ale demokracie na Slovensku nemá obdoby. Čo ho sme sa dožili, však? Zlomiť nad takou demokraciou palicu, ukázať jej kríž a navždy pochovať. To by bola jasná odpoveď našim politikom, ako vyzerá demokracia na Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?