To, hádam, vážení, nemyslíte vážne?

Autor: Gabo Németh | 2.8.2011 o 15:07 | (upravené 2.8.2011 o 16:06) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  606x

Zmluvy, zmluvy, sústavne zmluvy. Vždy ich treba predlžovať, čo je samozrejmé. Aj, keď nás to ubíja, je to nutné a viac, než potrebné. Zvyk je železná košela, jediné, čo si nedokážeme predlžiť, je vlastný život. Ten je žiaľ v Božích rukách.

Avšak sú veci, ktoré sa priečia rozumu a zároveň i logike. Pri niektorých nariadeniach sa, až zastaví dych. Svet je ozaj občas obrátený naruby. To, ale nemení na skutočnosti a fakte, že takéto nariadenia, sú vizitkou pánov v politike, u ktorých je kormidlo, ktorým hýbu. Ak poviem zas politika, tak zistíte, že, čo politik to mudrlant, ba skôr byrokrat. Do akej kategórie to zaradiť, jednoznačne humoreska. Veď je to výsmech, výsmech spoločnosti. Posúďte sami.

Suseda z vyššieho poschodia ma zastavila, ako som riešil zmluvu o predlžení o spotrebe elektrickej energie. Bežne odpovedal som. Zmluvu mám do septembra predlženú , suseda na to teraz to treba riešiť ináč. Ako? Bola moja otázka. Vraj podotkla, teraz treba ísť do Trebišova a zmluvu predlžiť u Vychodoslovenskej energetiky. Nechcelo sa mi veriť. Veď inokedy zaslala Východoslovenská energetika dve zmluvy, stačilo podpísať, kópiu poslať, originál si nechať a vec bola vybavená .Nedalo mi to pokoja, cestovať vždy do Trebišova, predlžovať takto zmluvu, je proti logike. Je to cestovné, kto to zaplatí, a ten premárnený čas. Vravím zbytočná byrokracia.

Aké však bolo moje prekvapenie, keď som zavolal na informácie Východoslovenskej energetiky. Operátorka bola milá, poskytla mi informáciu, ktorú iba potvrdila. Svet sa krúti okolo múdrých a kompetentných, len takéto nariadenia, je ozaj obyčajná byrokracia, ktorá niekoho stojí iba sedieť v kancelárii, a druhého iba zbytočné cestovanie. Sám neviem, z či jej hlavy vyšlo takéto nariadenie, ale je to nezmyselné. Veď poštou zaslať zmluvu ako predtým, by bolo jednoduchšie.

Svet patrí múdrym, ale je to naozaj tak? Nie je to skôr naopak?

Neostáva človeku nič iné, ako cestovať do Trebišova, predlžovať zmluvu, vybavovať, brať si voľno, len, aby takáto zmluva bola predlžená. Možno časom sa toto nariadenie zmení, nateraz, to však ostáva fakt a z nás nájomníkov bytov sa stanú pomaly veční cestovatelia, ktorí pre jeden dokumet budú musieť cestovať na okres, aby si túto zmluvu predlžili. Je to smutné, ale natíska sa otázka pre kompetentných . Je to správna cesta riešenia? Až mi z toho všetkého normálne svieti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?