Slovenskí politici verzus média a novinári

Autor: Gabo Németh | 10.8.2011 o 18:19 | (upravené 10.8.2011 o 19:15) Karma článku: 3,53 | Prečítané:  600x

Každého politika sa skôr, či neskôr  jeho vlastná politika zmedializuje. Novinári s úmyslom priniesť, čo je nové na politickej scéne, narážajú chtiac, nechtiac na osobnosť politikov a zároveň ich porovnávajú.

Je dôležité, ako sa politik správa voči médiam a novinárom vôbec. Taký je potom vzťah politik - novinár, Platí tu taktiež spätná väzba : novinár - politik.

Stačí spomenúť: prípad Mečiar a jeho slávna Elektra. Netreba ďaleko  chodiť po vodu. Tu sa Mečiar ukázal ako zúrivec, keď na otázku novinára, kde vzal peniaze na svoje rodinné sídlo, sa Mečiar rozohnil  a skoro udrel  novinára. Mečiar, týmto dokázal, že neznáša média, novinárov a nemá rád, keď novinári rozoberajú jeho majetkové pomery.

Slota zas svojími názormi voči Rómom, Maďarom, skôr zabával bulvár a všetci ho brali / a možno i dodnes berú, ako politika - človeka, ktorí do politiky, vôbec nepatrí . /

Bugár je človek, ktorý vtipne komentuje našu politickú scénu. Novinári, to berú s úsmevom a nadhľadom. Politik by si vždy, mal nájsť cestu k médiam a samotným novinárom. Nie každý politik  to dokáže. A to je problém celej politickej scény. Politici neradi rozprávajú o pálčivých problémoch, ktoré tlačia pätu. Buď  sa vyhnú odpovede, alebo otázku okomentujú sporadicky.

Taký Viliam Veteška, žiaľ už nie je medzi nami, bol kľudný, vyrovnaný. Vždy vedel nahodiť svoj úsmev a tým odľahčiť problémy politickej scény na Slovensku. Vedel by som si vo chvíli, keď sa Veteška pohyboval v politike predstaviť si ho  na mieste predsedu ĽS HZDS. Viliam Veteška, bol nesmierne charizmatický človek. Takého politika, by vždy Slovensko potrebovalo.

Aby sme nevynechali hlavnú postavu v boji proti novinárom. Róbert Fico, je a vždy bude populista, ktorý novinárov, nemal a nemá v láske. Viedol tichú vojnu s novinármi a vedel , to dať patrične najavo.

Naša premiérka Iveta Radičová, je už iné café. Stretnutia s novinármi si človek doslova vychutnáva. Jej charizma a neskutočný úsmev, ktorým oslovuje novinárov, hovorí za seba. Radičová  je tak povediac politička, ktorá dokáže s novinármi komunikovať. A nevidieť to iba navonok. Cesta k novinárom, ktorú si naša premierka Iveta Radičová našla, je tá správna cesta a každý politik, by sa podľa jej vzoru mal vybrať.

Veď iba cesta porozumenia cesta zdravej komunikácie s ľuďmi je, tá dokonalá cesta s  správnym politickým kurzom. Toho by sa politici mali držať. Veď cesta porozumenia platí nielen v politike, ale i v bežnom živote.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?