Slovenskí politici verzus média a novinári

Autor: Gabo Németh | 10.8.2011 o 18:19 | (upravené 10.8.2011 o 19:15) Karma článku: 3,53 | Prečítané:  604x

Každého politika sa skôr, či neskôr  jeho vlastná politika zmedializuje. Novinári s úmyslom priniesť, čo je nové na politickej scéne, narážajú chtiac, nechtiac na osobnosť politikov a zároveň ich porovnávajú.

Je dôležité, ako sa politik správa voči médiam a novinárom vôbec. Taký je potom vzťah politik - novinár, Platí tu taktiež spätná väzba : novinár - politik.

Stačí spomenúť: prípad Mečiar a jeho slávna Elektra. Netreba ďaleko  chodiť po vodu. Tu sa Mečiar ukázal ako zúrivec, keď na otázku novinára, kde vzal peniaze na svoje rodinné sídlo, sa Mečiar rozohnil  a skoro udrel  novinára. Mečiar, týmto dokázal, že neznáša média, novinárov a nemá rád, keď novinári rozoberajú jeho majetkové pomery.

Slota zas svojími názormi voči Rómom, Maďarom, skôr zabával bulvár a všetci ho brali / a možno i dodnes berú, ako politika - človeka, ktorí do politiky, vôbec nepatrí . /

Bugár je človek, ktorý vtipne komentuje našu politickú scénu. Novinári, to berú s úsmevom a nadhľadom. Politik by si vždy, mal nájsť cestu k médiam a samotným novinárom. Nie každý politik  to dokáže. A to je problém celej politickej scény. Politici neradi rozprávajú o pálčivých problémoch, ktoré tlačia pätu. Buď  sa vyhnú odpovede, alebo otázku okomentujú sporadicky.

Taký Viliam Veteška, žiaľ už nie je medzi nami, bol kľudný, vyrovnaný. Vždy vedel nahodiť svoj úsmev a tým odľahčiť problémy politickej scény na Slovensku. Vedel by som si vo chvíli, keď sa Veteška pohyboval v politike predstaviť si ho  na mieste predsedu ĽS HZDS. Viliam Veteška, bol nesmierne charizmatický človek. Takého politika, by vždy Slovensko potrebovalo.

Aby sme nevynechali hlavnú postavu v boji proti novinárom. Róbert Fico, je a vždy bude populista, ktorý novinárov, nemal a nemá v láske. Viedol tichú vojnu s novinármi a vedel , to dať patrične najavo.

Naša premiérka Iveta Radičová, je už iné café. Stretnutia s novinármi si človek doslova vychutnáva. Jej charizma a neskutočný úsmev, ktorým oslovuje novinárov, hovorí za seba. Radičová  je tak povediac politička, ktorá dokáže s novinármi komunikovať. A nevidieť to iba navonok. Cesta k novinárom, ktorú si naša premierka Iveta Radičová našla, je tá správna cesta a každý politik, by sa podľa jej vzoru mal vybrať.

Veď iba cesta porozumenia cesta zdravej komunikácie s ľuďmi je, tá dokonalá cesta s  správnym politickým kurzom. Toho by sa politici mali držať. Veď cesta porozumenia platí nielen v politike, ale i v bežnom živote.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?