Róbert Fico nie politik, ale kalkulátor

Autor: Gabo Németh | 3.10.2011 o 8:17 | (upravené 3.10.2011 o 9:14) Karma článku: 5,84 | Prečítané:  364x

Dosť dlho sa v politických kruhoch skloňuje slovo euroval a to najmä u nás na Slovensku. SaS ho nepodporí, je možno dohodnúť sa, ale pri zaťatosti politikov ako je Sulík,asi to bude ťažké.

A odrazu na politickú scénu prichádza bývalý premiér a politik v jednej osobe Róbert Fico, kedy vraví jasnou rečou: Smer podporí  euroval, ale za cenu  zmeny vládneho kabinetu a za cenu predčasných volieb. Politická matematika hovorí jasnou rečou. Ak sa vládna koalícia  s SaS nedohodnú a Smer zahlasuje za euroval, bude to jednoznačne  znamenať pád vlády a  tým sa k moci dostane Smer.

Tu ukázal Fico svoju pravú tvár, nejde mu o Slovensko, ale o premiérske kreslo. Verí si a vie, že keby  boli predčasné voľby, vyhral by  jeho Smer. Nezdá sa mi to fér, takto kalkulovať s politikmi, a pritom si neuvedomovať, že euroval je nutné podporiť. Ak nepodporíme euroval z Bruselu  finačnú pomoc ťažko dostaneme. Brusel sa na nás bude pozerať  krivým okom a to nebude najlepšia skutočnosť, fakt.

Slovensko už aj tak stráca renomé vo svete. Je známe tým, že vládna koalícia sa nedokáže na dôležitých  politických rozhodnutiach dohodnúť. Je tu problematická politická strana SaS, na čele so Sulíkom a Matovičom, ktorí rozbíjajú koalíciu. A potom tu je Róbert Fico večný kalkulátor, ktorý chce najväčší krajec pre seba, a nezáleží mu na to, či politika ide správnym smerom. Hlavne, že ide jeho Smerom v prospech jeho samotného.

A čo potom občan - volič? Potvrdilo sa staré známe politika je a vždy bude prospechárska, v prospech samotných politikov, nikdy nie v prospech občanov. A jeden politik, správny politik, akým myslím si naša premiérka Iveta Radičová je, nezmôže nič. Je nutné sa koalícii zomknúť, spojiť a byť jednotní. Veď takto sa vládne ťažko. Bojovať s veternými mlynmi, kde každý hľadí len svoj, svoj prospech.

SaS  nepatrí do politiky, je nemysliteľné, aby takto zmýšľala a uvedomovala si, že svojimi politickými konaniami podlamuje kolená koalície, a to hneď od začiatku ako začala táto koalícia vládnuť. A Fico, ten kalkuluje, manipuluje, aby sa neprerátal, tak ako v posledných voľbách, kedy síce vyhral, ale nedokázal zostaviť vládu.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?