Pani premiérka, srdečná vďaka

Autor: Gabo Németh | 27.10.2011 o 20:07 | (upravené 29.10.2011 o 7:11) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  455x

Možno sa zdá, že poďakovanie smerujúce k žene, našej premiérke sa zdá prehnané. Avšak pre mňa Iveta Radičová, bude vždy korektná politička - premiérka, ktorá si toto uznanie zaslúži.

Iste sa v tejto chvíli vynára u mnohých otázka, ako môže byť žena, premiérka videná v takom pozitívnom svetle, že jej ktosi ďakuje. Keď padla jej vláda, keď nedokázala zomknúť vládny kabinet.

Pani premiérka SR Iveta Radičová vždy hrala čestnú hru , / aj voči sebe, aj voči občanom, vlastným voličom /. Fair play - táto hra sa dnes veľmi nenosí. K tomuto konštatovaniu prislúcha hádam jedno porekadlo: - Jedna lastovička leto nerobí - . Keď si uvedomíme fakt, že politika je panské huncútstvo, veď stačí si pozrieť zahraničnú politiku, čo kde sa deje a zistíme, že mnohí politici sú bez chrbtovej kosti, o našich poniektorých politikov nehovoriac.

Matovič a Sulík dokázali, že sú nezrelí politici a to som sa vyjadril ešte celkom slušne. Matovič, stále vyťahoval nové a nové skutočnosti, ktoré ani nevedel dokázať a hral sa na slovenského Delona, popri ňom Sulík, nekorektný politik, ktorý sa voči vlastnej koalícii nezachoval fér a možno povedať, že jeho tvrdohlavosťou nedohodnúť sa, musela vláda Ivety Radičovej padnú. Tak iba hájil záujmy SaS a každý si zapamätal, hlavne Brusel, kde je srdce Európy. Medzinárodný rozruch okolo erovalu, ktorý Sulík spustil a navždy očiernil Slovensko. Naša krajina sa stala čiernou ovcou Bruselu a to z nás nik nezmyje.

Bolo už neskoro, hatiť, brzdiť, chytať sa záchrannej brzdy. Politika je vecou kompromisu a dohody. Zo všetkého vyplývajúc je jednoznačne jasné: Sulík sa od prvej chvíle nechcel dohodnúť. Všetok popol sypal neskôr na hlavu samej premiérky SR Ivety Radičovej. Premiérka urobila všetko preto ,aby Slovensko nestratilo európsky kredit , aby euroval prešiel, hoci i za cenu takú, akú si zvolila sama premiérka. A myslím bolo to správne rozhodnutie. Proti veterným mlynom sa bojovať nedá, ak sa z politikov stávajú zradcovia.

A tak od marca z politickej scény odchádza žena - politička, no najmä premiérka s čistým štýtom pre fair - play hru, novým prvkom, ktorý sa v našom parlamente nedokázal udomácniť a nájsť ďaľších nasledovníkov, čo je viac menej na škodu Slovenska i samotného občana - voliča SR ako takej.

Iveta Radičová do politiky vniesla nové svetlo, nádej byť pravým politikom a vždy hrať čestne.Takáto politika mnohým nevonia a je proti srsti. Potvrdzuje to i sám Róbert Fico, ktorý si pomaly Ivetou Radičovou umýva zuby. Leží mu v žalúdku, neodpustí si vždy pri každej príležitosti kritické pripomienky na jej osobu. Uvidíme ako bude Róbertovi Ficovi po marcových parlamentných voľbách tráviť. Nech už to dopadne akokoľvek s Ivetou Radičovou odchádza politicky symbol čistoty fair - play a to jej obdivovatelia na žene, političke mali radi.

Za všetkých pani premiérka SR Iveta Radičková Vám chcem poďakovať, za všetko čo ste pre Slovensko urobili a verím, že ešte urobíte.

Svet patrí zlým, možno tým je  krásny. Je taký, aký sme si ho sami vytvorili my sami. Bohužiaľ. A to je veľké ponaučenie do budúcna.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?