Pani premiérka, srdečná vďaka

Autor: Gabo Németh | 27.10.2011 o 20:07 | (upravené 29.10.2011 o 7:11) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  464x

Možno sa zdá, že poďakovanie smerujúce k žene, našej premiérke sa zdá prehnané. Avšak pre mňa Iveta Radičová, bude vždy korektná politička - premiérka, ktorá si toto uznanie zaslúži.

Iste sa v tejto chvíli vynára u mnohých otázka, ako môže byť žena, premiérka videná v takom pozitívnom svetle, že jej ktosi ďakuje. Keď padla jej vláda, keď nedokázala zomknúť vládny kabinet.

Pani premiérka SR Iveta Radičová vždy hrala čestnú hru , / aj voči sebe, aj voči občanom, vlastným voličom /. Fair play - táto hra sa dnes veľmi nenosí. K tomuto konštatovaniu prislúcha hádam jedno porekadlo: - Jedna lastovička leto nerobí - . Keď si uvedomíme fakt, že politika je panské huncútstvo, veď stačí si pozrieť zahraničnú politiku, čo kde sa deje a zistíme, že mnohí politici sú bez chrbtovej kosti, o našich poniektorých politikov nehovoriac.

Matovič a Sulík dokázali, že sú nezrelí politici a to som sa vyjadril ešte celkom slušne. Matovič, stále vyťahoval nové a nové skutočnosti, ktoré ani nevedel dokázať a hral sa na slovenského Delona, popri ňom Sulík, nekorektný politik, ktorý sa voči vlastnej koalícii nezachoval fér a možno povedať, že jeho tvrdohlavosťou nedohodnúť sa, musela vláda Ivety Radičovej padnú. Tak iba hájil záujmy SaS a každý si zapamätal, hlavne Brusel, kde je srdce Európy. Medzinárodný rozruch okolo erovalu, ktorý Sulík spustil a navždy očiernil Slovensko. Naša krajina sa stala čiernou ovcou Bruselu a to z nás nik nezmyje.

Bolo už neskoro, hatiť, brzdiť, chytať sa záchrannej brzdy. Politika je vecou kompromisu a dohody. Zo všetkého vyplývajúc je jednoznačne jasné: Sulík sa od prvej chvíle nechcel dohodnúť. Všetok popol sypal neskôr na hlavu samej premiérky SR Ivety Radičovej. Premiérka urobila všetko preto ,aby Slovensko nestratilo európsky kredit , aby euroval prešiel, hoci i za cenu takú, akú si zvolila sama premiérka. A myslím bolo to správne rozhodnutie. Proti veterným mlynom sa bojovať nedá, ak sa z politikov stávajú zradcovia.

A tak od marca z politickej scény odchádza žena - politička, no najmä premiérka s čistým štýtom pre fair - play hru, novým prvkom, ktorý sa v našom parlamente nedokázal udomácniť a nájsť ďaľších nasledovníkov, čo je viac menej na škodu Slovenska i samotného občana - voliča SR ako takej.

Iveta Radičová do politiky vniesla nové svetlo, nádej byť pravým politikom a vždy hrať čestne.Takáto politika mnohým nevonia a je proti srsti. Potvrdzuje to i sám Róbert Fico, ktorý si pomaly Ivetou Radičovou umýva zuby. Leží mu v žalúdku, neodpustí si vždy pri každej príležitosti kritické pripomienky na jej osobu. Uvidíme ako bude Róbertovi Ficovi po marcových parlamentných voľbách tráviť. Nech už to dopadne akokoľvek s Ivetou Radičovou odchádza politicky symbol čistoty fair - play a to jej obdivovatelia na žene, političke mali radi.

Za všetkých pani premiérka SR Iveta Radičková Vám chcem poďakovať, za všetko čo ste pre Slovensko urobili a verím, že ešte urobíte.

Svet patrí zlým, možno tým je  krásny. Je taký, aký sme si ho sami vytvorili my sami. Bohužiaľ. A to je veľké ponaučenie do budúcna.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?