Krst zborníka Čistiareň duší v Zemplínskej knižnici, v Trebišove

Autor: Gabo Németh | 2.12.2011 o 7:38 | (upravené 2.12.2011 o 16:23) Karma článku: 3,41 | Prečítané:  394x

30.11. 2011 sa v Zemplínskej knižnici, v Trebišove krstil už štvrtý zborník Čistiareň duší, členov literárneho klubu Luk, za účasti hostí z Levoče a Spišskej Novej Vsi.

Na úvod Ing. Janka Vargová, riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove privítala vzácnych hostí: Jána Petríka, vedúceho literárneho klubu v Spišskej Novej Vsi, riaditeľa knižnice Mateja Hrebendu pre nevidiacich a slabozrakých Ing. Štefana Hasaja, vedúcu literárneho klubu pre nevidiacich a slabozrakých v Levoči Danielu Dubivskú, už spomínanej knižnice, ako i nádejného začínajúceho prozaika Petra Haška.

Po úvodných slovách riaditeľky Zemplínskej knižnice Ing. Janky Vargovej sa ujal slova vedúci literárneho klubu v Trebišove Ing. Robert Hakala Csc, ktorý sa rozhovoril o literárnom klube jeho zborníkoch, ako i samotných členov klubu, ktorých vzácnym hosťom predstavil. Taktiež na úvod členovia literárného klubu prečítali svoje krátke ukážky z tvorby.

Ján Petrík rozprúdil zaujímavú debatu o literárnom klube v Spišskej Novej Vsi. Taktiež pripomenul, že jej členovia sú už úspešní spisovatelia ako Ján Karpinský, bratia Puchalovci. Daniela Dubivská pripomenula, že práca v Literárnom klube pre nevidiacich a slabozrakých, všetkých obohacuje. Pripomenula, že literárny klub, pri levočskej knižnici má svojich nádejných autorov a zároveň predstavila začínajúceho prozaika Petra Haška. Ten prečítal v Braillovom písme svoju poviedku a dočkal sa veľkého aplauzu prítomných.

Potom sa k slovu dostal riaditeľ Levočskej už spomínanej knižnice pre nevidiacich a slabozrakých Ing. Františej Hasaj . Pripomenul skutočnosť, že myšlienka, založiť literárny klub je veľkým prínosom pri objave nových a nových literárnych talentov. Po krste zborníka Čistiareň duší sa debata niesla v duchu vzájomnej kolegiality, spolupatričnosti, bez rozdielu akýchkoľvek bariér, či hraníc.

Členovia literárneho klubu LUK pri Zemplínskej knižnici v Trebišove boli spokojní, pretože našli kľúč k umeniu, a otvárajú tak už dvadsaťtri rokov svoju tvorbou všetky brány do sveta literatúry. Očisťujú sa z bolesti, smútkov, ale i radosti, že písať, znamená žiť srdcom pre literatúru a umenie. Zborník literárneho klubu Zemplínskej knižnici v Trebišove, je toho skutočným príkladom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?