Krst zborníka Čistiareň duší v Zemplínskej knižnici, v Trebišove

Autor: Gabo Németh | 2.12.2011 o 7:38 | (upravené 2.12.2011 o 16:23) Karma článku: 3,41 | Prečítané:  395x

30.11. 2011 sa v Zemplínskej knižnici, v Trebišove krstil už štvrtý zborník Čistiareň duší, členov literárneho klubu Luk, za účasti hostí z Levoče a Spišskej Novej Vsi.

Na úvod Ing. Janka Vargová, riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove privítala vzácnych hostí: Jána Petríka, vedúceho literárneho klubu v Spišskej Novej Vsi, riaditeľa knižnice Mateja Hrebendu pre nevidiacich a slabozrakých Ing. Štefana Hasaja, vedúcu literárneho klubu pre nevidiacich a slabozrakých v Levoči Danielu Dubivskú, už spomínanej knižnice, ako i nádejného začínajúceho prozaika Petra Haška.

Po úvodných slovách riaditeľky Zemplínskej knižnice Ing. Janky Vargovej sa ujal slova vedúci literárneho klubu v Trebišove Ing. Robert Hakala Csc, ktorý sa rozhovoril o literárnom klube jeho zborníkoch, ako i samotných členov klubu, ktorých vzácnym hosťom predstavil. Taktiež na úvod členovia literárného klubu prečítali svoje krátke ukážky z tvorby.

Ján Petrík rozprúdil zaujímavú debatu o literárnom klube v Spišskej Novej Vsi. Taktiež pripomenul, že jej členovia sú už úspešní spisovatelia ako Ján Karpinský, bratia Puchalovci. Daniela Dubivská pripomenula, že práca v Literárnom klube pre nevidiacich a slabozrakých, všetkých obohacuje. Pripomenula, že literárny klub, pri levočskej knižnici má svojich nádejných autorov a zároveň predstavila začínajúceho prozaika Petra Haška. Ten prečítal v Braillovom písme svoju poviedku a dočkal sa veľkého aplauzu prítomných.

Potom sa k slovu dostal riaditeľ Levočskej už spomínanej knižnice pre nevidiacich a slabozrakých Ing. Františej Hasaj . Pripomenul skutočnosť, že myšlienka, založiť literárny klub je veľkým prínosom pri objave nových a nových literárnych talentov. Po krste zborníka Čistiareň duší sa debata niesla v duchu vzájomnej kolegiality, spolupatričnosti, bez rozdielu akýchkoľvek bariér, či hraníc.

Členovia literárneho klubu LUK pri Zemplínskej knižnici v Trebišove boli spokojní, pretože našli kľúč k umeniu, a otvárajú tak už dvadsaťtri rokov svoju tvorbou všetky brány do sveta literatúry. Očisťujú sa z bolesti, smútkov, ale i radosti, že písať, znamená žiť srdcom pre literatúru a umenie. Zborník literárneho klubu Zemplínskej knižnici v Trebišove, je toho skutočným príkladom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?