Projekt Slovenskej televízie Legendy popu

Autor: Gabo Németh | 11.12.2011 o 7:47 | (upravené 11.12.2011 o 9:33) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  935x

Slovenská televízia opäť dokázala, že, ak chce, dokáže, zosnovať, a ponúknuť, tak divákovi zaujímavý program. Týmto nesmierne veľmi príťažlivým a veľmi dobrým programom je projekt Legendy popu. Osobne slovenskú populárnu hudbu mám rád.

A vždy si vypočujem pesničky nášho slovenského razenia. Veď prijímať slovenské pesničky a zároveň rozumieť im textom, je veľmi pôsobivé. Zamyslieť sa nad textom, pouvažovať vlastne o tom, že každá pesnička, akoby bola vystrihnutá zo samotného života. Nájsť v nej vlastnú bolesť, radosť, či dokonca nájsť sa v danom hite svojím osudom, to je v danej situácii veľmi vzácne, ako pre poslúcháča, tak i pre speváka.

Väčšinou z našich rádií idú anglické pesničky, aj keď musím povedať sú to veľké hity, textovo im celkom nerozumiem. A tak som s radosťou prijal projekt Slovenskej televízie Legendy popu. Táto nesmierne pútavá a zároveň zaujímavá relácia s legendami slovenskej populárnej hudby pritiahla k televízným obrazovkám mnoho divákov, čo je pre samotnú televíziu prijateľný a veľmi potešujúci fakt.

Veď korene slovenskej populárnej hudby, boli prínosom k hitom, ktoré vždy prinášali svoje plody. Také mená ako Jožo Ráž, Janko Lehotský, Beáta Dubasová, Miroslav Žbirka,Peter Nagy, sú mená, ktoré slovenskej populárnej hudbe dali pravú tvár a glanc, taký, aký populárna hudba má mať.

Dokonca relácia Legendy popu bola vysielaná v priamom prenose, mohli sme vidieť, ako naše hudobné celebrity zostarli, ako žijú svoj život. Boli to veľmi zaujímavé rozhovory. A pesničky , ktoré zazneli od iných interpretov boli ozajstnou lahôdkou. Stačí spomenúť mená ako : Mariana Čekovského, Katarínu Hasprovú, Marcela Palodnera, Petra Cmoríka, Petra Bezdedu, ktorí zaspievali pesničky spomínaných legiend, s veľkým nasadením a naozaj kvalitným spevom, potešil nielen legendy popu, ale i divákov a všetkých nás.

Tu sa ukázalo jedno, ak sa dá rozum do hrsti, spojí sa pár originálnych myšlienok na daný projekt, vždy sa dá vytvoriť zaujímavá relácia. Legendy popu hovoria sami za seba. Vytvorila sa relácia, ktorá dlho zanechala svoje stopy v srdci divákov a musíme poďakovať všetkým, ktorí sa na tomto projekte podieľali. Zároveň dúfať, že Slovenská televízia touto reláciou nekončí, že prídu ešte zaujímavejšie projekty, ktoré potešia oko diváka.

Držme im preto palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?