Odbory, vás nič nebolí?

Autor: Gabo Németh | 16.12.2011 o 7:43 | (upravené 16.12.2011 o 8:56) Karma článku: 4,00 | Prečítané:  392x

Aspoň takú otázku, by som položil na margo zdravotníckych odborov, konkrétne ich šéfovi, pánovi Kollárovi. To, čo predviedol nebola odborárska činnosť, ale ostrý bojkot, kde na konci tunela ostal sám bezradný pacient.

A dalo by sa povedať bez  lekárskej pomoci, čo je veľmi poľutujúce, keď sa nad tým všetkým, čo sa stalo zamyslíme. A tak na mieste je otázka. Odbory,  vás  nič nebolí? Otázka by bola viac než aktuálna, v čase , keď odbory na čele s Kollárom vyzývali lekárov na štrajk. V nemocniciach  mnohí lekári nepracovali, mnohí sa dali vypísať, podali vypovede. A opäť na konci ostal sám pacient bez lekárskej pomoci.

Ba dokonca Slovensku hrozil zdravotnícky kolaps. Hromadné výpovede lekárov zasiahlo jadro nášho zdravotníctva ako Dameklov meč a ďalej krvácalo. Nechce sa mi veriť, že ak za spoločný stôl si sadnú  rozumní ľudia, nedokážu sa dohodnúť. Ministerstvo zdravotníctva SR  ukázalo  ochotu dohodnúť sa. Ponúklo zvýšenie platov, a taktiež ponuku, aby lekáry stiahli svoje výpovede a nastúpili do práce.

A v tomto bode sa i zdravotnícke odbory mali dohodnúť a upokojiť vlnu nespokojnosti lekárov a verejnosti. Lenže odbory boli nedobytné, bojkotovali na ďalej a prichádzal stav, ktorý sa pomaly  dal nazývať chaos, na čo doplácal samotný občan. Keby náhodou potreboval odbornú pomoc, vyšetrenie, kto by mu ju poskytol? Veď doslova lekári  sa odvracali chrbát od svojich pacientov.

Odbor, ktorý si lekári vybrali, je i prácou, i poslaním zároveň. Kde je ich Hipokratova prísaha, kde je ich svedomie pomáhať slabých a chorým? To má národ trpieť za to, že lekári a odbory sa nedokážu dohodnúť, nájsť spoločnú reč? Celková politika zdravotníctva je  úrovni, kde sa riešia záujmy politikov, a  na poslednom mieste, je občan - volič.  Až, keď prídu voľby, odrazu sa politici prihovárajú, ako nám pomôžu, ako  nám vyriešia naše problémy. Keď sa dostanú do parlamentu zabúdajú na voličov.My sme nie za to volili  túto vládu, aby sme trpeli.

Veď platíme dosť veľké odvody do zdravotnej poisťovne, ukrajujeme si z každodenného chleba, aby sa štát o nás postaral, keď sme nebodaj chorí, a on sa nám obracia chrbtom. Bol by som zvedavý, keby v čase štrajku ochorel niekto z blízkych z rodiny pána Kollára, či by používal rovnakú rétoriku, ako predtým. Jedno je isté, nielen zdravotníctvo na Slovensku je choré, choré je celé Slovensko. Do takého stavu ho dostali samotní politici. To je závažný fakt,  hodný na zamyslenie.

Áno, pani politici, treba začať od seba, je na čase, aby si práve politici utiahli opasky a nie rozdávali si  sedem  a pol miliónové odmeny. So všetkým je potrebné  narábať opatrne, i s odmenami pre seba. Ináč Slovensko  vždy bude choré, a to by sme hádam nechceli, aby  naša krajina  v srdci Európy navždy zapadla ako slnko odchádzajúce za horizont.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?