Koho voliť?

Autor: Gabo Németh | 19.1.2012 o 7:19 | (upravené 19.1.2012 o 11:27) Karma článku: 3,05 | Prečítané:  776x

Predvolebná kampaň už horúčkovite začína. Dostávajú sa mi do emailovej pošty rôzne emaily s otázkou koho voliť. Otázka visí vo vzduchu ako bič. A viac menej odpovedám otázkou - A koho voliť? -

Politici sklamali na celej čiare. Najviac tým, komu sme verili. A opäť sa budeme musieť, ak voľby vyhrá Smer, vracať ako raci dozadu. Sám jeho veličenstvo Fico povedal, že zruší všetky zákony a novelizuje ich, pretože sú zlé a nehovoria v prospech samotného občana. Takže politická Sodoma - Gomora, na Slovensku, tu bude čochvíľa. Je na nás, koho budeme voliť. Ale ozaj, koho má občan - volič voliť?

Všetci politici sú namočení do nejakých káuz, respektíve ich politické strany. Politici reprezentujú, tú, či onú stranu a človek, ktorý by chcel zmeniť Slovensko, je na všetko krátky. Jeho právomoc siaha iba ísť k volebnej urne a voliť stranu, ktorá si občan myslí, že je najlepšia. A potom je to už staré známe......., Politici sa uhniezdia v parlamente, politikárčia / pretože pravá politka sa robí pre občana /, bez všakovakých káuz. Nie tak, že ku koncu roka si rozdáme odmeny 750.000 eur , dôchodcom zvýšime akurát o 12 eur, zvýšime i platy zamestnaným občanom a zároveň od Nového roka zvýšime i ceny, nech sa občania topia v chudobe. To je politikárčenie a platí to pre všetkých tam hore v parlamente. Robia a vyrábajú kauzy, nič viac a nič menej.

Vraj / podľa slov politikov sme v Európskej únii, Slovensko má v Európe dobrý kredit/. Ale čo má z toho občan? Má väčší krajec na stole, alebo má toho na stole viac? Politika je špinavá záležitosť. O tom sa viackrát voliči presvedčili, keď volili politikov do parlamentu, tí ako ináč sklamali. A stále sa to opakuje ako kolotoč, až sa nám z toho krúti hlava. A preto rozhodnutie ísť, či neísť, voliť je na vážkach.

Urobme si prierez politických strán: HZDS - ĽS, Mečiar už do politiky nezasiahne, pochybujem, že sa dostane do parlamentu o SNS a jeho Janovi Slotovi, ktorý by akurát mal robiť politiku v priamom prenose z krčmy a nie z parlamentu. SaS je viac menej / odpísaná strana u politických strán, veď kto by chcel spolupracovať so stranou ako je SaS. Aby podrazila koalíciu v najhoršom? Ostáva KDH, Most - Híd, SMK, SDK-DS a Smer. Všetky strany majú aké, také maslo za ušami - kauzy, ktorými sa ukázali ako Božie svetlo na nebi. Tak otázka znie, koho vlastne voliť? Správnou odpoveďou by bolo, nevoliť a sedieť za pecou doma. Ale ani toto nie je riešenie, riešenie je u politikov, aby dokázali, že sú správni politici, že dokážu robiť politiku ozaj pre občana. Voličské rozhodnutie by tak bolo jednoduchšie.

Preto sa pýtam. Ísť - neísť, byť, či nebyť, voliť, či nevoliť ? Záleží to, ale na nás, samotných voličov a na politikov. Hlavne na politikov, ako bude novodobá tvár Slovenska po voľbách vyzerať. Kormidlo v rukách majú len a len politici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?