Politické výstrelky pána Matoviča

Autor: Gabo Németh | 8.2.2012 o 7:28 | (upravené 8.2.2012 o 8:36) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  277x

Nemám proti nikomu nič, ale to, čo predvádza pán Matovič, je priveľa. V slovenskom parlamente máme jednoducho cirkusanta, to jednoznačne. Ba, čo si horšie, ale radšej to nepomenujem, aby sa mi jazyk nezarezal.

Politická scéna pozná a poznala politkov mnohých razení ako je politik Ján Slota, či Ján Ľupták, ktorí viac menej robili a jednej z nej ešte vždy robí politickú show, ale nie pravú politiku. No čo predvádza náš politický aktér je neprípustné a pre voliča nepredstaviteľné.

Spomeňme si na jeho politické výstrelky aspoň niektoré: Matovičova stanovačka, zneuctenie štátneho znaku SR, vyslúženie facky od Belovsovovej, napadnutie poslanca Rafaja, tvrdenie, aby Obyčajní ľudia šli na detektor lží, či brali, alebo nebrali úplatok . Igor Matovič nie je politik, ale nezrelý herec, ktorý sa iba na politiku hrá. Pri všetkej úcte k politiku a k nemu, si myslím, že politik by sa takto správať nemal. Iba si náš aktér nabiehal body u voličov, aspoň si to myslel on sám. Zatiaľ to však s jeho politikou šlo dolu vodou. Až natoľko, že sám zapríčinil rozpad, respektíve rozkol strany Obyčajných ľudí.

Sám neviem, ako kto uvažuje,vlastne ako uvažuje pán Matovič, či nemá oči, aby videl, že koná zle. Koniec koncom, on sám musí zodpovedať za svoje správanie. Spravil všetko preto, aby si získal na svoju stranu voličov, popritom zo seba spravil cirkusanta. Pretože to, čo robil a robí pán Matovič je naozaj cirkusantské vystúpenie. A posledný klinec programu sa stáva, keď žiada členov kandidátky Obyčajných ľudia, aby šli na detektor lží.

Je to zlá neférová kampaň voči svojich vlastným, akoby im nedôveroval, neveril a žiadal tak, aby učinili, čo učiniť mali. Ktosi si myslel, že takouto predvolebnou kampaňou si získa očko u voličov - občanov. Žiaľ všetko sa razom zmenilo Z hnutia Obyčajní ľudia odchádza 24 kandidátov, z toho 10 kandidátov z KDS, 10 kandidátov OKS, taktiež odchádzajú Martin Mojžiš, Eugen Korda, Štefan Bučko, Dagmar Babčanová. Pánu Matovičovi sa to akosi vymklo z rúk. A tak treba iba konštatovať. Matovič nikdy nepatril a nikdy nebude patriť do politiky. Takto sa politika v žiadnom prípade nerobí. Nie je to fér politika voči voličom, ani voči vlastným kolegom, kandidátom vlastnej strany.

To teda nie!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?