Lipšic verzus Mojsejová

Autor: Gabo Németh | 26.10.2012 o 6:41 | (upravené 26.10.2012 o 7:46) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  237x

Takto býva, kto druhému jamu kope, sám do nej padne. Táto varianta je príznačná pre kauzu Lipšic verzus Mojsejová. Na našej politickej scéne sa rodia strany ako maku, politici sľubujú do vetra a ostávajú iba pri sľuboch.

Žiaľ opäť je to v neprospech voliča - občana, ktorý ako vždy na to dopláca.  A tak neostáva nič, iba žiť v tom sústavnom kolotoči menom politika. Uznajme si politika sa týka všetkých nás. Musíme ju vnímať, posudzovať, chváliť, či haniť. Jednoducho politika je najmä o nás občanov - voličov.

Sledujúc dianie na politickej scéne ma nesmierne zaujal spor Lipšic - Mojsejová. Pripomeňme si čoho  sa táto kauza  týka. Lipšic pomenoval  svoju novú politickú stranu Nová väčšina, presne tento názov mu vyfúkla podnikateľka a neúspešná politička Nora Mojsejová. Najprv  ako predsedníčka Strany slobodného slova, táto partaj vznikla potom, ako značku Aliancia nového občana / ANO / predal začínajúcej političke bývalý generálny riaditeľ televízie Markízy a líder ANO Pavol Rusko.

Začínalo to nezvyčajne. Mojsejová sfúkla Lipšica a jeho stranu ako svieca na jeden dych. Všetko sa však vracia ako bumerang.  V zápätí  Lipšic podal žiadosť na Ministerstvo vnútra o zaregistrovaní svoje strany Nová väčšina / Nova /. 25. 10.2012 Lipšicovi Ministerstvo vnútra jeho žiadosti vyhovelo. Nový líder strany Lipšic to prijal s radosťou a nadšením.

Veď je novovzniktutá strana má má veľa obdivovateľov, na sociálnej sieti je zaregistrovaných vyše 900 sympatizantov tejto strany. Všetci veria tomuto mladému politikovi, ktorý by mal chytiť kormidlo do ruky a ukázať nový smer politiky na Slovensku. Naväčšiu podporu má Lipšicova NOVA v Prešovskom, v Košickom a Žilinskom kraji. Bez odozvy neostáva ani  Bratislava, ani Nitra, kde táto strana má tiež svojich prívržencov. A tak Nore Mojsejovej ostáva jediná možnosť Ústavný súd SR, kde sa so svojím sporom o danú politickú stranu chce obrátiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?