Spisovateľská rodinka a Bibliotéka 2012

Autor: Gabo Németh | 16.11.2012 o 21:31 | (upravené 19.11.2012 o 14:14) Karma článku: 8,31 | Prečítané:  248x

Tohto roku sa mesiac november  v Bratislave niesol knižným veľtrhom Bibliotéka 2012. Na tomto sviatku milovníkov kníh sa stretli významné slovenské vydavteľstvá, ktoré propagáciu vlastných kníh spojili s ich predajom.

Milé podujatie veľkého sveta kníh sa nieslo i v znamení besied so známymi spisovateľmi. V hale Incheby na pódiu číslo tri sa stretla Spisovateľká rodinka, vyvíjajúca svoje aktivity na facebooku. Patria k nej známe spisovateľské tváre, už pri četovaní o veciach literárnych, pred samotnou Bibliotékou 2012 sa medzi nami vytvorila, akási familiárna spolupatričnosť autorov - spisovateľov, akoby sme boli jedna veľká rodina.

Naše prvé stretnutie na Bibliotéke 2012 iba túto pravdu potvrdilo.

Na besede sa naša rodinka predstavila v plnom zložení, rozprávala o svojich umeleckých začiatkoch, taktiež poniektorí čítali úryvky zo svojich, už vydaných kníh. Nálada bola fantastická, doslova familiárna. Mali sme pocit, že sa poznáme roky, napriek tomu, že na Bibliotéke 2012, sme sa videli po prvý krát. Besedu skvele moderoval moderátor Martin Jurčo, za čo mu patrí naša srdečná vďaka.

Stretnutie sme ukončili spoločnou fotkou a dali si záväzok, že na budúci rok sa na Bibliotéke 2013 opäť stretneme. Všetci sme odchádzali s dobrým pocitom, že tvoriť a písať má zmysel. Uvedomili sme si, že to je tá pravá cesta k spoločnej reči človeka s človekom, nájsť si cestu k svojim čitateľom a ukázať, že kniha vždy ostane knihou, prežije každú dobu i v čase masmediálnej  ére, ktorá knihe veľmi nežičí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?