Spisovateľská rodinka a Bibliotéka 2012

Autor: Gabo Németh | 16.11.2012 o 21:31 | (upravené 19.11.2012 o 14:14) Karma článku: 8,31 | Prečítané:  250x

Tohto roku sa mesiac november  v Bratislave niesol knižným veľtrhom Bibliotéka 2012. Na tomto sviatku milovníkov kníh sa stretli významné slovenské vydavteľstvá, ktoré propagáciu vlastných kníh spojili s ich predajom.

Milé podujatie veľkého sveta kníh sa nieslo i v znamení besied so známymi spisovateľmi. V hale Incheby na pódiu číslo tri sa stretla Spisovateľká rodinka, vyvíjajúca svoje aktivity na facebooku. Patria k nej známe spisovateľské tváre, už pri četovaní o veciach literárnych, pred samotnou Bibliotékou 2012 sa medzi nami vytvorila, akási familiárna spolupatričnosť autorov - spisovateľov, akoby sme boli jedna veľká rodina.

Naše prvé stretnutie na Bibliotéke 2012 iba túto pravdu potvrdilo.

Na besede sa naša rodinka predstavila v plnom zložení, rozprávala o svojich umeleckých začiatkoch, taktiež poniektorí čítali úryvky zo svojich, už vydaných kníh. Nálada bola fantastická, doslova familiárna. Mali sme pocit, že sa poznáme roky, napriek tomu, že na Bibliotéke 2012, sme sa videli po prvý krát. Besedu skvele moderoval moderátor Martin Jurčo, za čo mu patrí naša srdečná vďaka.

Stretnutie sme ukončili spoločnou fotkou a dali si záväzok, že na budúci rok sa na Bibliotéke 2013 opäť stretneme. Všetci sme odchádzali s dobrým pocitom, že tvoriť a písať má zmysel. Uvedomili sme si, že to je tá pravá cesta k spoločnej reči človeka s človekom, nájsť si cestu k svojim čitateľom a ukázať, že kniha vždy ostane knihou, prežije každú dobu i v čase masmediálnej  ére, ktorá knihe veľmi nežičí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?