Ficova vláda a mastičkárka ministerka zdravotníctva Zvolenská

Autor: Gabo Németh | 8.2.2013 o 19:56 | (upravené 8.2.2013 o 21:46) Karma článku: 19,93 | Prečítané:  1168x

A veru tento názor musím zdieľať, pretože je to naozaj tak. To, čo sa robí v slovenskom zdravotníctve je hotový kolaps. Tento odbor spojený s  ušľachtilým poslaním, zachraňovať životy ľudí má svoju kapacitu a kvalitu, ale vždy ho po každých voľbách na rezorte ministerstva riadi ktosi, kto sa do zdravotníctva rozumie ako hus do piva a to je kameňom úrazu nielen celého zdravotníctva, ale celej politiky u nás na Slovensku. Na kompetentných miestach sedia neznalí ľudia svojho odboru. Schvaľujú také zákony, že sánka padá, pretože v praxi sa zákony jednoducho nedajú realizovať, sú postavené na hlavu ako naši drahí politici.

Ale chcel som sa zameriať na zdravotníctvo a jeho šéfku madam Lady Zvolenskú. To, že za jej vlády počas štyroch rokov skolabuje celé slovenské zdravotníctvo a skončí na áre, je viac než isté. Nielen to, celý Ficov kabinet na čele s premiérom Robertom Ficom položí  slovenský štát na lopatky: už teraz sa javí vysoká nezamestnanosť, zlé podmienky pre zahraničných investorov, tým doslova skapína slovenská ekonomika, sociálna politika sa na sucho zadrhá ako suchý hot -dog v párku.

Ficová garnitúra a jeho politika doniesla jednoznačne do politických vôd demagógiu a pseudofilozofiu typu: jeden premiér, / v tomto prípade Robert Fico / , jedna strana -  jeho Smer, jeden štát, jedna poisťovna a atakďalej, atakďalej. Nepripomína vám to to čosi? Mne to veľmi pripomína komunistickú filozofiu pohlavárov najvyšších predstaviteľov kedysi nášho socialistického Československa. Veď i vtedy sme mali jedného prezidenta, jedného premiéra, jednu stranu, ako ináč jednu  komunistickú stranu. Jej ideólogii sme povinne bez pardónu museli vyznávať ako otčenáš.

Ale to si už odpíjam z Ficovej šálky kávy a o takú kávičku na povzbudenie nemám záujem, pretože by som z nej infarktoval. Chcem čosi povedať ako občan - volič, ktorý sa musí dať do rúk lekárov, musí sa stať pacientom a ísť občas k  odbornému lekárovi. A tak ma nesmierne pobúrilo zavedenie výmenných lístkov k odbornému lekárovi, čo zaviedlo nedávno práve ministerstvo zdravotníctvo na čele s jej ministerkou Zvolenskou. Podľa jej slov  ministerstvo tieto odborné doporúčanie zaviedlo najmä preto, lebo všeobecní lekári nie sú pravidelne informovaní o odborných vyšetrenia svojich pacientov.

Je to lož pani ministerka Zvolenská, lož, obyčajná lož! Každý pacient totiž, keď navštívi odborného lekára prichádza k  svojmu všeobecnému lekárovi a predkladá mu dokumentáciu o výsledkov vyšetrenia u odborného lekára. Veď ten na základe odborného nálezu musí pacientovi predpísovať lieky, ktoré mu odborný lekár predpísal. A po pol roku je povinnosťou pacienta u odborného lekára si túto dokumentáciu predlžiť, aby mu všeobecný lekár ďalej predpísoval lieky, ktoré potrebuje . Z toho jasne vyplýva, že všeobecný lekár je vždy informovaný o odborných vyšetrenia svojho pacienta a jeho liečbe.

Pani Zvolenská týmito výmennými listkami k odborným lekárom zavádza nadbytočnú papierovú byrokraciu, ďalšiu navyše  prácu. A ak k tomu prirátame fakt, koľko  bude musieť na jeden výmenný lístok na vyšetrenie k odbornému lekárovi čakať, radšej nehovorím. Doplatí na to zas len pacient - občan, ktorý kvôli jednému lístku bude čakať aj niekoľko hodín, čo je neprípustné pre samotného pacienta, ktorý má nejaký zdravotný problém a musí ho riešiť u odborného lekára. Také čosi sme tu už mali, pocítili to pacienti na vlastnej koži, ale nie v pozitívnom, ale negatívnom slova zmysle.

Akoby chorý pacient nemohol ísť priamo k odbornému lekárovi. Vrátil by sa k všeobecnému lekárovi s odborným nálezom. Originál si nechá všeobecný lekár a hotovo  a vec je vyriešená. Od teraz pri chorých pacientoch v ambulanciach budú čakať ešte chorľavejší pacienti, ktorí ešte dôkladnejšiu, odbornejšiu lekárskU starostlivosť.

Rozpisujem sa tak práve preto takto, pretože to nebude tak, ako pani ministerka zdravotníctva Zvolenská vraví. - Že pacient pôjde pre výmenný lístok k lekárovi a s ním odíde na odborné vyšetrenie. - Medzi tým bude dlhodobé čakanie v čakárňach, príliš papierovej byrokracie u zdravotnej sestry i samotného lekára. Bude to zdlhavé čakanie, na ktoré doplatí iba občan sám. Ruku na srdce koľkí už na takéto lístky v ambulanciach čakali, ale úprimne, priznajme sa!

Takže tak vyzerajú zákony v praxi, ktoré sa šijú horúcou ihlou pod jednotlivými rezortmi, ( v tomto prípade je to ministerstvo zdravotníctvo a jeho šéfka Zvolenská). Celý tento štát, naše Slovensko bude invalidné a choré, však pod taktovkou Roberta Fica už tak  i pomaly vyzerá. Vracajú sa staré praktiky, systému, ktoré nemajú v praxi logiku. A potom kto je tu odborník, pravý odborník, a či v názve toho článku sa neskrýva veľká pravda Ako nazvať ináč rezor, ktorý zavádza systém z doby Márie Terézie?

Ministerka Zvolenská, by sa mala  najprv vzdať zčasti svojho mastného platu, ako všetky pracovníci ministerstva zdravotníctva, zoštíhliť  svoj rezor, zbaviť sa nadbytočných prcovníkov. Tak by mal konať každý rezor Ficovho kabinetu, každý člen tejto vlády na čele s Robertom Ficom, každý politik nášho parlamentu na čele so samotných prezidentom Ivanom Gašparovičom. Pretože slovenská politická špička berie nehorázne platy, na pokraji stoji chudoba, ktorú si nevšíma, iba pred voľbami, to áno.

A potom odrazu všetci politici majú Alzhaimera a nepamätajú si na svoje sľuby, ktoré dali pred voľbami svojim voličom. Možno takto by Slovensko nebolo nikdy choré a nepotrebovalo  momentálne také ministerstvo zdravotníctva aké má. Pretože šetriť spôsobom, že sa zatvárajú oddelenia, ktoré pacient vždy bude potrebovať, že sa zlučujú menšie, ekonomicky slabšie nemocnice s ekonomicky silnejšími nemocnica, len preto, aby prežili, je Šalamúnským riešením a fatálny omyl, z ktorého sa slovenské zdravotníctvo nemusí nikdy spamätať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?