Hedviga Malinová a minister Kaliňák, ktorý zavádza ako vždy

Autor: Gabo Németh | 10.2.2013 o 11:43 | (upravené 10.2.2013 o 14:12) Karma článku: 15,53 | Prečítané:  1208x

Častokrát nás politici dokážu sklamať, ukážu sa v takom svetle, že ani nesvietia, ani nekúria, iba blikajú ako 40 watová žiarovka. To je jediný výkon, kktorým nás po svojich kauzách dokážu ako tak oslniť, predsvedčiť nás, že majú na to, aby politikmi naozaj boli. O tom, že práca ministra Kaliňáka na ministerstve vnútra je nedostačujúca a slabá ako baterky Energizer, svedčí i kauza Maliny Hedvigy Malinovej a celý jej priebeh.

minister kaliňákminister kaliňákwww.google obrázky.sk

 

Pripomeňme si teda fakta:

Hedviga Malinová sa dostala do povedomia po tom, čo ohlásila  na polícii, že ju 25.augusta 2006 v Nitre  napadli dvaja muži kvôli tomu, že hovorila po maďarsky. Tento incident sa mal stať na ceste k fakulte stredoeurópských štúdii Univerzity Konštantina Filozofa. Policajné vyšetrenie prípadu bolo zastavené 11.septembra 2006.  12.septembra minister Kaliňák uviedol na tlačovke týkajúcej sa práve tejto kauzy, že Hedviga Malinová klamala a celú záležitosť si vymyslela práve pred štátnicami z maďarčiny, pri ktorých už  raz neuspela.  12. septembra právneho zastúpenia ujal poslanec za SMK  Gábor Gál. 13.septembra spolu obvinili policiu  z klamstva. Podľa slov Hedvigy Malinovej polícia ju nútila, aby sa priznala, že si útok vymyslela. - Šiesti policajti na mňa kričali, hrozili mi, že ak sa nepriznám dajú ma do väzby. - vraví sama Malinová. 14. septembra  sa Gábor Gál vzdáva  právneho zastúpenia Hedvigy Malinovej. 19.septembra hovorca nitrianskej prokuratúry potvrdil, že Hedviga Malinová  podala sťažnosť proti zastaveniu trestného stíhania. 18. októbra  bolo oznámené, že jej 22 stranovej sťažnosti nebolo vyhovené.

Tak sa nazýva spravodlivosť na Slovensku. Kauza otriasla celým Slovenskom v čase, keď slovensko- maďarské  vzťahy vďaka koaličnému partnerovi SNS, tá  bola v koalícii s vládnym Smerom a vzťahy s Maďarskom boli vyhrotené a na bode mrazu.

Ako môže minister vnútra  a politik v jednej osobe tak zavádzať svojich občanov - voličov, že Hedviga Malinová si to všetko vymyslela?  Jedno je však isté za takého ministra by sa Slovensko iba hanbí a to právo. Pýtam sa prečo by si to mala vymyslieť práve pred štatnicami? Tvrdenie a zároveň zavádzanie Kaliňáka je zrážajúce, až to bolí. Nehovoriac o ďalších  peripetiách, ktoré Malinová podstúpila. Zdá sa mi celá kauza má politický podtón, ale nie zo strany Malinovej, ale zo strany Roberta Kaliňáka, polície a celého ministerstva vnútra.

Čo si tu nehrá, že minister Kaliňák práve  takto rieši celú situáciu a nezáleži mu na spravodlivo, naozaj spravodlivom vyriešení kauzy Hedvigy Malinovej, prináleží patričná otázka. Kto je namočený do tejto už viac menej zpolitizovanej kauzy? Na túto otázku by mal zodpovedať sám minister Kaliňák, ak mu to jeho svedomie dovolí. Ešte jedna otázka by bola vhodná na vyše. Kto tu zavádza a kto klame? Minister vnútra Robert Kaliňák, alebo Hedviga Malinová ? A posledný bombónik je jeho samotné tvrdenie  pred novinármi, že Hedviga Malinová si zranenia spôsobila sama.  Také to tvrdenie je tak absurdné a pritiahnuté za vlasy, až človeka  chytá z toho všetkého nevoľnosť.

Tak potom aká je to spravodlivosť  tohto štátu, aká to je demokracia na Slovensku? Na túto otázku  nech si zodpovie každý sám, no odpoveď by mali vedieť  naši politici, ktorí riadia tento štát. Naša krajina si takýchto politikov ako je Robert Kaliňák, vôbec nezaslúži, ak pridáme k celej kauze tvrdenie samotného generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, že polícia v tomto prípade pochybila.

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?