Keď sa cirkev správa ako Judáš, alebo kauza Bezák, prosím

Autor: Gabo Németh | 11.2.2013 o 18:00 | (upravené 11.2.2013 o 18:15) Karma článku: 8,43 | Prečítané:  563x

Ďalšia nespravodlivosť, ktorá prepukla na Slovensku, konkrétne sa o to postarala trnavská diecéza v Trnave a bodku za tým všetkým dal pápež Benedikt XVI., ktorý mons. Bezáka odvolal z funkcie trnavského arcibiskupa. Na jeho miesto prichádza mons Zvolenský. No najprv dajme slovo bývalému arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi, ktorý má v sebe obrovskú charizmu. Cítiť to na ňom a veriaci vážia, pretože je priamy a otvorený človek.

Ak má byť pravdivé staré, známe pravda víťazí, nevidím dôvod na odvolanie mons. Róberta Bezáka, ako tak učinil pápež Benedikt XVI.Priznávam, bol som na vážkach, kde hľadať pravdu, ale potom, čo som uvidel Róberta Bezáka v televízii  Markíza „ Na telo" s moderátorkou Zlaticou Puškárovou, sa potvrdilo  aspoň z môjho pohľadu ), že z Róberta  Bezáka srší akási charizma, akási prirodzená ľudskosť, priama cesta k svojich veriacim.

Túto cestu mu zahatil pápež Benedikt XVI, keď ho odvoláva z funkcie  trnavského arcibiskupa, i z rehoľných služieb, ktoré ešte ako nápomocný rehoľný kňaz do istého  času mohol vykonávať.

Z celkového pohľadu a celej diskusie, keď Robert Bezák na Markíze po prvýkrát o svojom odvolaní prehovoril, bolo jasné, že pre niektorých najvyšších hodnostárov našej katolíckej cirkvi sa stal jednoducho nepohodlný a trnavská diecéza celkovým svojim prístupom ku kauze Bezák, sa ho chcela, respektíve musela zbaviť. Zbaviť sa ho za to, že prehovoril o problémoch cirkvi a o zlom hospodárení na trnavskej diecéze, ktorú pred jeho nástopom viedol mons. arcibiskup Sokol.

O aké závažné tvrdenia išlo?

Bezák tvrdí, že arcibiskup Sokol na svoje diecéze v Trnave zle hospodáril s peniazmi. Svojmu synovcovi poskytol údajne  čiastku 20. miliónov slov korún na výstavbu domova dôchodcov.

A hoci Sokol, ktorému sa odrazu pristrihli krídelka, tvrdil, že  poskytnuté peniaze dala istá rodina - manželský pár z USA.  Problém nastal, keď televízia TA3 získala dokument, ten protirečí slovám bývalého arcibiskupa mons. Sokola. Dokument hovorí, že peniaze synovcovi Sokola šli z úrokov predaja pozemkov cirkevnej diecézy Bratislava - Rača a žiadny dar,  finančný dar od manželov z USA neexistuje. Taktiež Bezák poukázal na Sokolovu minulosť, kedy spolupracoval s bývalou komunistickou eštébe.

K tomu sa trnavská diecéza vyjadrila veľmi stručne.

- Na odvolanie mons. arcibiskupa Sokola z jeho diecézy nie je dôvod. -

Treba dodať , že isté dokumentačné pramene tento fakt o Sokolovej minulosti i potvrdili.

Zvláštne, kto prehovorí o chybách cirkvi je odvolaný. a mons. Sokol na svojom poste zostáva v čase, keď sa na Slovensku prevalí  táto kauza.

Nakoniec predsa len na miesto Sokola prichádza ako arcibiskup do trnavskej diecézy  práve on, sám Bezák, ktorý je neskôr  pápežom Benediktom XVI. odvolaný, z dôvodov pre trnavskú diecézu  a slovenskú cirkev neznámych. Tak taká celá je kauza Bezák a spravodlivosť cirkvi na Slovensku.

Posledným klincom do rakvy je, že k dnešnému dňu Vatikán dal vyhlásenie, že pápež Benedikt XVI. podáva k 28.februáru svoju rezignáziu.

Vinní, nevinní....., bez vetra sa však ani lístok nepohne, vraví jedno zo slovenských porekadiel.

Takže z Vatikánu odchádza rezignovane Benedikt XVI.

Potom všetkom ostáva konštatovanie. Pápež Benedikt XVI. odchádza. Alebo, že by konštatovanie, odchádza konečne, bolo by správnejšie formulované a dalo definitívnu bodku za  veľkými hriechmi samotnej cirkvi vôbec, ktoré spáchala? Napríklad i v kauze Bezák na Slovensku.

 

internetové pramene.

www.novycas.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?