Pozdrav pre Karinku z Modrého z neba

Autor: Gabo Németh | 7.3.2013 o 5:45 | (upravené 7.3.2013 o 7:05) Karma článku: 7,59 | Prečítané:  900x

Modré z neba sa stala najsledovanejšou reláciou televízie Markíza. Jednoznačne treba povedať, že práca jej moderátora Vila Rozborila má zmysel. Veď čo môže byť krajšie ako vzájomná pomoc, osudy, ktoré spojí bolesť, či šťastie. Kritika na túto reláciu je neoprávnená. Veď samotná Markíza sa pričinila o to, aby pomoc pre každého, kto ju potrebuje prišla včas. A táto pomoc sa musí povedať príchádza dvakrát, jednak je to pomoc, pomôcť jeden druhému a jednak je to o pocite, ktorý hreje na srdci, že človek myslel na človeka a chcel, aby jeho  pomoc oslovila slabých a najviac zraniteľných.

Včerajšie Modré z neba ma donútilo rozplakať sa ako malé dieťa, hoci už mám svoj vek. Hrdinkou celého večera bola jednomyselne Karinka, toto roztomilé dievčatko vo mne vyvolala pocit, že  je anjelikom pre všetkých. Koľko energie, koľko sily bolo v nej by mohol závidieť i dospelý. A Karinka napriek svojmu hendikepu, ktorá trpí zákernou chorobou, kedy vekom chabnú svaly, až príde chvíľa, keď ochabne srdce ako najdôležitejší sval a potom prichádza iba smrť. A naozaj Karinka bude tým anjelom, poslom dobra Modrého z neba.

Jej  osud ma dojal k slzám, a nenechal ľahostajným nikoho. To čo prišlo neskôr, ma dojalo o mnoho viac, boli slzy šťastia, keď pri oslavách šiestich rôčkov Karinky, sa stala neskutočná udalosť, jej rodičia sa zosobášili. Nikdy som nevidel tak šťastné dieťa ako Karinku. Nemohlo prísť k svojej mame, ktoré svadobné šaty svedčili nesmierne. Veď Karinka je nechodiace  dieťa na vozíku.  Ale v ten večer bola Karinka šťastná, bolo to na nej vidieť. Jej úsmev to potvrdzoval.

A na záver Modrého z neba nemohlo prísť nič krajšie ako hostia  zo speváckej brandže, Kristína a spevák s umeleckým menom Richie a neskutočne dobrým hlasom, ktorý po autonehode bohužiaľ skončil na invalidnom vozíku. No nevvzdal sa a  bojoval, i on prekonal ťažké chvíle svojho osudu a spieva naďalej. Kristínina a Richieho pesnička  na záver bola ozajstným balzamom na rany pre všetkých v štúdiu televízie Markíza, i pre divákov pred televíznou obrazovkou.

Karinke k jej šiestim rôčkom prajeme veľa zdravia, ktoré tak veľmi potrebuje. A nech Boh stojí pri nej stále, anjeli nech strážia každú jej  minútu, aby  medzi nami Karinka bola čo najdlhšie. Veď svet lásky nemôže byť bez anjelov, ktorí prínášajú vždy akési posolstvo dobra na každý deň. Predsa len, Bože, bolo by krásne, keby tým anjelikom Karinka bola na zemi, čo najdlhšie, v kruhu svojich najbližších, svojej mamy a otca. Preto si vyprosujem od Teba, Pane, modlitbu za našu Karinku. Ona to veľmi potrebuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?