12.apríl Deň narcisov - sviatok všetkých nás.

Autor: Gabo Németh | 12.4.2013 o 6:08 | (upravené 12.4.2013 o 11:12) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  201x

Je dvanásty apríl , deň narcisov, a ja si z celého srdca uvedomujem vzácnosť tohto dňa.  Dvanásty apríl je deň, ktorý patrí pod záštitu Ligy proti rakovine. Nesmierne som rád a veľmi potešený, že je takýto deň, ktorý človeka naplnia srdcom a neskutočným pocitom, že slabým a a bezbraným treba pomáhať.

Svet bez pomoci a bez lásky nemôže existovať, hlavne bez pomoci tohoto druhého. Deň narcisov, ako som už spomínal, organizuje Liga proti rakovine, ktorej predsedníčkou je pani Eva Siracká. Síce poznám ju iba cez obrazovku, napriek všetkému je to príjemný a vzácny človek, ktorý pre výskum a liečbu rakoviny, ako takej robí nesmierne veľa.

Ktosi múdry povedal. Choroba nechodí po horách, ale po ľuďoch a nikdy nemôžeme vedieť,  čo nás zasiahne. A preto každá chvíľa medzi svojimi blízkymi a rodinou, je viac než vzácna. Viem o čom hovorím. Pred rokom a pol mi mama ochorela. Žil som celý deň s modlitbou v srdci , s bolesťou na perách, aby všetko dobre dopadlo. Boli to ťažké chvíle, ktoré neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi. Áno, choroba si nevyberá, príde nečakane, prekvapí nás a je tu.

A práve myšlienka dvanástého apríla na deň, na ktorý pripadá Deň narcisov je veľmi vzácna, každý z nás by sa mal pričiniť o to, aby prispel finančne. A ja viem máme to ťažké v tejto našej spoločnosti, ale sem - tam to jedno euro by sa mohlo nájsť pre tých, ktorí to potrebujú. A veľmi potešujúci je fakt, že i študenti zo stredných okolitých škôl,  vždy prispejú svojou troškou do mlyna, pomôcť, tým, ktorí to najviac potrebujú. Študenti v okolitých mestách od ľudí a vyberajú financie, zdá sa mi to chválihodný čin. Pravdu povediac bol som na nich hrdí, že zobrali si k srdcu dvanásty apríl, ktorý je sviatkom  všetkých nás.

Zdravie je to najvzácnejšie, čo človek má. Vážiť si ho znamená, akoby si človek ukrajoval z každodenného chleba. Veď kto by netúžil byť zdravý? Snáď každý by bohatstvo vymenil za svoje zdravie. Niet nad zdravie, ak človek je zdravý a  je v pohode. A práve tento deň, dvanásty apríl, je dňom, ktorý akúsi pohodu prináša. Dôvod je prostý, veď človek v tento deň pomáha jeden druhému, ako sa dá, aby tí, ktorí najviac trpia chorobou menom rakoviny raz mohli povedať. - Bolo to ťažké obdobie, ale dostal / dostala / som za z choroby. - Nedá mi pripomenúť posledné  Modré z neba a príbeh už osemnásťročného dievčaťa, ktoré v sedemnásti rokoch dostalo rakovinu, dostala sa z nej. Čo viac povedať? Hádam toľko, že život je krutý protihráč, podrazí človeku nohy, keď to najmenej čaká.

Zostáva iba poďakovať z celého srdca  slovenskej Lige proti rakovine, pani Eve Sirackej, pracovníkov Ligy proti rakovine a všetkým dobrovoľníkov, ktorý v dvanásty apríl Deň narcisov robia ozajstným sviatkom. Je to deň, pomoci a porozumenia, hoci s bolesťou na perách, ale predsa..., dvanástý apríl Deň narcisov sa stáva akýmsi symbolom ľudskosti v srdci pre všetkých. Spravme všetko preto, aby tento deň bol dňom, kedy sa v nás prebudí zvláštny pocit, pocit pomôcť, a to nie len v tejto chvíli, ale počas celého roka.

Verte, chorí a bezbranní to veľmi potrebujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?