Ján Slota politik, ktorý poškvrnil slovenskú demokraciu natrvalo.

Autor: Gabo Németh | 24.4.2013 o 17:04 | (upravené 24.4.2013 o 21:12) Karma článku: 10,62 | Prečítané:  269x

Ján Slota odchádza. Určite  - odchádza ešte dnes, ale už večer v krčme , respektíve, v nejakom nóbl podniku, bude prelievať cez svoje hrdlo, svoj smútok. Bude sa sťažovať rozkrikovať na všetky svetové strany, najmä na tú svetovú z juhu, odkiaľ odlietajú vtáci. Nie nečítate odbornú ornitologickú revue, faktom je, že z politiky odchádza poriadny politický vták. Vták, ktorý neprezimoval, ani jednu zimu pod novým vedením SNS, a už mu  nový predseda ukázal, kde je jeho miesto, za dverami, ako zrelý politický dôchôdca.

S jeho náprotivkom, taktiež už politickým dôchodcom z Elektry si môže rovno podať ruku. Jeden väčší demagóg ako druhý, nemôžu si nič vyčítať, aby dvaja svojou politikou viac menej Slovensku ublížili. Zatiaľ čo Mečiar si pripravoval celé Slovensko sprivatizovať pre seba a pre svojich blízkych, zatiaľ Slota ešte väčší kvítek našej politickej scény hral vždy maďarskou kartou.

Musím podotknúť, nenadržiavam  Maďarom, som čistokrvný Slovák, len moji predkovia boli Maďari z otcovej strany. Stačí ak poviem, že bratrancom môjho otca z druhého pokolenia je prvý maďarsky kozmonaut Farkas. Ale to o tom potom....ako vraví Béla Bugár, politik, ktorý si myslím zachoval v našej slovenskej politike jediný čistý štít bez kadejakých politických kauz a škandálov.

Chcem vyjadriť svoje veľké potešenie, že Ján Slota konečne padol ako posledný strom v hore. Nič iné si nezaslúži, a ani nezaslúžil. Som obojstranný človek, pozerám sa rovnako do hrnca, pokrievky, ba i do pekáča, ako sa u nás varí, rieši politika. Musím však jednoznačne a rázne povedať, Slota nikdy do politiky nepatril. Stačí ak vyslovím  jeho  výrok. - Áno, na Maďarov s tankami, - radšej tento výrok nerozvádzam, pretože každý zdravo uvažujúci človek, ktorý sleduje politiku u nás a pozerá sa na svoj život, ktorý riadia politici svojimi zákonmi, vie, že po tomto výroku do sveta, stratila SNS svoj kredit a zmenila svoj politický kurz. SNS tak Ján Slota  navždy pochoval ako Titanic.

Tejto strane, pretože to bola iba jeho strana, kde nevládla demokracia názorov, ale vláda jedného muža Jána Slotu. Ak sa ktosi ozval, ako napríklad členka a zároveň podpredsedníčka SNS Anna Belosovová, že kormidlo politiky treba obrátiť pre nové smerovanie, aby si strana  zachovala  svoju ľudskú tvár.  Bolo jednoduchšie nazvať ženu, ktorá chcela zmeniť  politiku SNS kravou. To je naozaj ineligencia hodná  politika? Nazvať maďarskou  premiérku - Obyčajnou strapatou a podobné reči hodné treťej cenovej, kde sa točí pivečko a podáva rum a ostatný alkohol, ktorý musíme povedať Slota užíval, až na mol. Jeho výroky v televzii, keď bol pod čapicou nestojí za komentár.

Tak nám Janko na rozlúčku nezaspievate?

Mečiar tak krásne spieval , keď sa lúčil, akože sa lúčil s politikou,  až z toho stromy zošediveli a prišla jeseň. Prišla i vaša politická jeseň pán  Slota. Konečne. No ja by som už šiel priznám z politiky do predčasného dôchodku hneď v štyridsiatke,  veď takú tučnú sumu mať na konte ako dôchodca to už hej.

Dôchodok, na ktorý sa Vám opäť pozbierali voliči  - občania.

Vedeli politici, prečo si zvyšujú platy. Aby ste raz užili dôchodok ako  praví zbohatlíci, zatiaľ, čo si chudobní žijúci zo životného minima obtierajú ústa o maslový chlieb na večeru, kým oni jedávajú  v luxusných reštauráciach. To je tá rozdielná priepasť medzi chudobou a samotnými politikmi. Tak toto je vážení je politika na Slovensku, ktorý robili, Mečiar, Slota a spol.

A robí to i náš priemiér Robert Fico, ktorý musel ísť do Modrého z neba, aby ako politik pochopil čo je na Slovensku chudoba. Žiaľ smutné na celom je, že až tak hlboko klesol, ako celý jeho Smer. Budú sa znižovať rodinné prídavky, umele sa bude sa zvyšovať zamestnanosť, vyraďovaním z evidencie nezamestnaných len, aby štastisticky sedelo všetko na papieri, že všetko je cool a a in.

Táto sociálna demokracia aké  robí pokroky? Hotový zánik celkovej demokracie na Slovensku.

Politika jednej strany Smer, politika jednej sociálnej poistovne. Ak sa dobre pamätám za éry totality, sme to tu už mali, pán premiér. Politiku jednej Strany, jednej ideológie, kde vládli komunisti, no vtedy vážení, mali i politici a mali aj ľudia. Sociálná istota, zamestnanosť ľudí , bola základným pilierom socializmu, krutého socializmu ako bič.

A dnes majú politici a vyvolení. Obyčajní voliči nemajú nič, iba ak prázdne dlane. To je skutočná politika na Slovensku, ktorú od zaviedol Mečiar, Slota, Ľupták a spol.  A v tomto trende sa pokračuje ďalej, len s tým rozdielom, že sa všetko  zoštátňuje, rastie chudoba a žije  si iba vyvoleným. Napriek všetkému  dvíham pohár, u mňa je veselá nôta, končí Ján Slota. Ten iba z politiky ťažil pre seba, nerobil nič iba politikárčenie. Toto politikárčenie robia  politici naďalej, až mám pocit, že zo Slovenska odchádza pravá demokracia, len o tom ešte nevieme. Situácia je vážna.

Socializmus sa vracia na Slovensko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?