Ján Kozák nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie

Autor: Gabo Németh | 3.7.2013 o 16:51 | (upravené 3.7.2013 o 22:20) Karma článku: 7,66 | Prečítané:  259x

2. júla výkonný výbor Slovenského  futbalového zväzu zvolil na svojom riadnom zasadaní nového reprezentačného  trénera, kontroverzného kouča Jána Kozáka str. Doslova po futbalovom fiasku vo Vaduze s Lichtenštajnskom na budúcoročné MS vo futbale  bola nutná  trénerská zmena.

Dvaja futbaloví búrliváci Ján Kozák Ľubomír Moravčík ako ich poznámeDvaja futbaloví búrliváci Ján Kozák Ľubomír Moravčík ako ich poznámewww.googleobrázky.sk

Griga a Hipp boli 13.júna 2013 výkonným výborom Slovenského futbalového zväzu odvolaní. Skutočnosť sa premenila na realitu. Nastáva trénerská výmena. Jediným proti kandidátom Jána Kozáka bol Ľubomír Moravčík. Pri utorkovom hlasovaní exekutívy SFZ chýbali Dušan Tittel a Ivan Nemečkay. Ján Kozák bol zvolený na post trénera slovenskej  futbalovej repezentácie na obdobie od 2. júla 2013 do 30.novembra 2015, povedal na krátkej tlačovke šéf SFZ Ján Kovačík.

59 ročný Ján Kozák bol v profesionálnom futbale aktívny do roku 1990, vo farbách  reprezentácie Československa strelil 9 gólov. Ako hráč nastupoval najčastejšie  v drese FC Lokomotívy Košice, no  zahral si i  vo francúzskej lige. Tento bývalý hráč a teraz tréner slovenskej reprezentácie je známy svojou výbušnou  povahou a nekomromisným prístupom k hráčom ako tréner v tom pozitívnom slova zmysle.

Kozákove najlepšie roky sa spájajú s futbalovým klubom FC Košice, ktorý v roku 1997 priviedol na futbalovú scénu Ligy Majstrov ako prvý futbalový klub vôbec. A  tu i  strávil dlhé roky svojej hráčskej a trénerskej kariéry. Hodnotný je jeho návrat v roku 2013 na lavičku trénera Lokomotívy Košice, kde zo zachraňujúceho mužstva vytvoril vynikajúce mužstvo, ktoré nakoniec v extralige skončilo na piatom mieste.

Slovenský futbal a najmä ten reprezentačný, má neustále kolísavú kvalitu. Je čas nielen na trénerskú zmenu, je čas, aby i hráči reprezentácie začali hrať kvalitne. Pretože to, čo sa nám stalo s Lichtenštajnskom, s ktorým sme prekvapivo remizovali  1:1, sa nedá považovať  za kolísavý výkon, ale i za hanbu slovenskej reprezentácie. Čas a výsledky ukážu, či to bola šťastná voľba, zvoliť za trénera našej reprezentácie Jána Kozáka. Držme preto našim chlapcom palce ! Aby výkon našich chlapcov  gradoval a dosahoval len a len kvalitné výsledky, ktoré vždy potešia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?