Politici nie sú Svätoplukoví synovia.

Autor: Gabo Németh | 4.8.2013 o 5:02 | (upravené 4.8.2013 o 7:38) Karma článku: 4,19 | Prečítané:  207x

Ale bolo by to krásne, ak by  politici boli presne takí, z rodu Svätoplukových, ktorí by držali spolu za správnu vec, nielen v prospech politiky Slovenska samostatnej krajiny vôbec, ale i v prospech občana. Každý z politikov má  dosť vysoký príjem na to, aby si hľadal iné chodníčky, ako rýchlo zbohatnúť. Ale politika je o inom, presne o tom, čo najrýchlejšie si naplniť vrecká a zdúchnuť z politiky.

Nikdy politika nebude v prospech nás obyčajných ľudí, musím iba  konštatovať a je mi smutno na srdci. Demokracia vyzerá ináč aká sa preferuje na Slovensku. Stačí sa obzrieť za seba a každý pochopí, že je to tak.  Nechcem plakať nad rozliatym mliekom a vracať minulý politický systém späť, ktorý tu bol pred novembrom 89. Jedno sa musí povedať, za socializmu bola väčšia sociálna istota, zamestnanosť  bola samozrejmá. Socializmus vôbec nepoznal slovíčko nezamestnaný.

Stretávam sa s mladými študentmi,  ktorí sa boja veľmi o vlastnú budúcnosť.

- Viete, vychodíme školu, ale čo potom? Budem nezamestnaný ako môj otec a matka? - vravia mi mnohí, ktorí prichádzajú do knižnice , sadnú si a zarozprávajú sa. Až mi je tesno na srdci, ako sme mali nádeje a túžby, mať demokraciu so skvelou budúcnosť. A tá nás nakoniec sklamala. Kto môže za to, že u nás na Slovensku to vyzerá tak, ako vyzerá?

Zdá sa mi, že budúcnosť stojí iba pri vyvolených, ten markantný rozdiel bohatstva a chudoby je viditeľný. Stačí sa pozerať, mať otvorené oči a človek vidí, čo sa deje okolo neho. Všetko zmenili naši politickí synovia v parlamente, ktorí vedú náš štát nie v najlepšom duchu. Zákony pritiahnuté za vlasy, ktoré v praxi sú nereálne, majú chyby, a potom sa musia novelizovať. Zvyšovanie daní, životných nákladov, zvyšovanie dôchodkov, platov tak, až niekedy sa z toho človek krúti hlava, ako tak môžu politici uvažovať.

Taký na margo obyčajný  fakt. Zvyšujú sa dôchodky, no zároveň sa zvyšujú  dane a životná úroveň.  A človek finančne stojí vždy na jednom mieste, tam kde bol predtým, jednoducho si nepolepšil, nezlepšil životnú úroveň. Tí synovia v parlamente majú mnohí drahé autá, pri autonehode v nich tísíce eur, možno sem - tam sa nájde aj nejaká Viagra. Nie, politici to majú zle prerátané, ich politická matematika stojí na zlých základoch. A zdá sa nikdy nepatrili do rodu Svätoplukových, aby držali spolu, aby vytvorili hodnoty, naozaj hodnoty pre Slovensko, pre samotného občana.

Môj starý otec vždy vravieval . - Nikdy sa nedaj na politiku. -  Politika nie je pre čestných a svedomitých ľudí. Je zaujímavé, že pred kamerami sa politici práve takto správajú, ukazujú svoju tvár, akí sú čestní, spravodliví, ako chcú dobre pre nás občanov a pravda je niekde za dverami parlamentu.

Je za dverami i naša budúcnosť Slovenska? Mali sme naozaj tie správne kľúče, ktorí mi sme na námestiach štrngali a sľubovali si lásku a nádej?  Dnes je všetko ináč. Ako to vieme všetci veľmi dobre. Je iba na politikoch, aby vyslali svetu konečne  pozitívny signál, že Slovensko je naozaj krajinou s demokraciou, ako sa patrí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?