Literárna čítačka Gabriela Németha a Jána Fifíka

Autor: Gabo Németh | 27.9.2013 o 19:11 | (upravené 27.9.2013 o 19:54) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  316x

Dňa 19. septembra 2013 sa na Strednej odbornej škole, v Pribeníku konala literárna čítačka Gabriela Németha a Jána Fifíka. Stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch školy, v rámci literáneho predpoludnia za účasti profesorky Lattovej, ktorá vyučuje na tejto škole slovenský jazyk a literatúru.

Hneď na  úvod sa predstavil básnik Gabriel Németh,  v stručnom priereze  povedal pár slov osebe a o svojej tvorbe. Pripomenul diela, ktoré vydal,  neskôr z nich  čítal  svoju  tvorbu. Taktiež zdôraznil, že už 23 rokov pracuje ako knihovník a týmto vyzval študentov k vzdelávaniu a čítaniu, čo jednoznačne podporuje pozitívne štúdium na akejkoľvek škole.

Stretnutie bolo zaujímavé a obohacujúce pre obe strany. Na  spomínanej škole spisovatelia boli po prvýkrát, o to bolo toto stretnutie vzácnejšie a pre mnohých až inšpirujúce. Po Gabrielovi Némethovi, vystúpil Ján Fifík, spisovateľ a veľvyslanec  SR. Ján Fifik viacmenej rozprával o krajine, kde pôsobil ako diplomat.

Veľmi zaujímavé  bolo jeho rozprávanie o Ázii a Číne. Študenti  sa zapájali živo do diskusie a zúročili všetky svoje vedomosti, ktoré o ázijských krajinách mali. Čítačka sa uskutočnila  v rámci vyučovacej hodiny literatúry a slovenského jazyka. Jednoznačne literárna  čítačka  Gabriela Németha a Jána Fifíka na Strednej odbornej škole v Pribeníku splnila svoj účel a mala hlboký význam.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Carrefour vrátil veriteľom smiešnu sumu. Podľa súdu to je v poriadku

Reťazec vrátil veriteľom tri percentá zo svojich dlhov. Ide o sumu viac ako 430-tisíc eur zo sumy 17,5 milióna eur.

SVET

Kajínek opustil väzenie a ďakoval Zemanovi za milosť

Zeman podpísal milosť pre Jiřího Kajínka.


Už ste čítali?