U neurológa ako u debila

Autor: Gabo Németh | 13.11.2013 o 5:52 | (upravené 13.11.2013 o 13:23) Karma článku: 9,58 | Prečítané:  612x

Bohužiaľ a je to tak. Aspoň tak to si pacient pripadá v neurologickej ambulancii v našom malom obvodnom meste. Každý pacient tam má svoj problém a hľadiac svojim zrakom na čakáreň, zdá sa, že nemalý, čo je myslím dosť škoda. Veľa mladých navštívi túto ambulanciu  za jeden deň. Napriek všetkým útrapám pacientov, je to milé moderné  prostredie, ale z pacientov sám nemenovaný neurológ robí debilov. Posúďte sa mi!

To, že sa v zdravotníctve za služby platí, na to sme si už pomaly zvykli ako koza na nôž, museli sme si zvyknúť jednoducho, priniesla to doba. Za rôzne vyšetrenia sa u spomínaného neurológa platí taxa 7 eur. Táto suma sa mi zdá pritiahnutá za vlasy a dosť vysoká, keď si uvedomíme, že do tejto ambulancie chodia najmä starí ľudia, ktorých dôchodok je aj tak malý a v tomto prípade je takáto suma dosť veľký peniaz.

Pán doktor,  treba si uvedomiť, že Váš pacient po Vašej návšteve u Vás  ide do lekárne. Ja osobne v lekárni spolu platím každý mesiac 21 eur. Ak sa  k tomu  priráta tých pôvodných Vašich 7 a cena za autobus tam a späť domov, je to v prepočte viac ako 800 sk na deň, o ktoré pacient prichádza.

Ale nie o tom som chcel.

Potreboval som vyšetrenie EEG, za ktoré  mi bolo robené ešte v júli 2013, zaplatil som zaň spomínanú sumu, čiže som splnil svoju základnú povinnosť vyplývajúcu zo zákona.  Avšak to, že môj ďalší odborný lekár potrebuje výsledky EEG a neurológ mi nechce dať výsledky vyšetrenia, je dosť smutné. Zdravotná sestra ma vždy odbije treba čakať.  Áno pacient má čakať, tak čakám ..., ale aby pacient iba pre výsledky čakal  2 až 3 hodiny, kedy už pomaly musím ísť domov, pretože poobede pracuje, je dosť silná káva i pre pacienta. A keď zdravotnú sestru poprosím o spomínaný dokument, nepozná iné slovo ako

- Treba  čakať ďalej. Alebo príďte na budúce! - Kvôli výsledkom jedného vyšetrenia chodím k môjmu neurológovi už od júla tohto roku ako na hodiny klavíra a verte, prestáva ma to baviť. Treba dodať, že je už november 2013 a ja výsledky spomínaného EEG nemám v ruke. Je tak ťažké výsledky prefotiť? Veď originál  sa nechá neurólogovi, mne  sa dá do rúk kópia, aby aj ostatní lekári do nej mohli nahliadnuť a vec je vybavená.

Strácam trpezlivosť. V auguste  som takto nechal u zdravotnej sestry kartu poistenca,  tá mi  ju pri opätovnej návšteve nechce ani doteraz vydať. Odbije ma slovami. - Pán doktor odkazuje, treba čakať. - Tak som bez karty poistenca dobré tri mesiace. Čosi strašné a nepredstaviteľné a nezodpovedné od tohto neurológa, ktorý takto z pacientov robí debila.

Človek je bezradný nevie, čo má robiť a čakať v čakárni celú večnosť nebudem.  Nepoznám východisko z tejto situácie. Pacienti v čakárni vravia, že lekár očakáva ďalších 7 eur. Ale za čo? Za to, že mi dajú do ruky výsledky vyšetrenia, ktoré potrebujem? Veď to nie je vyšetrenie, ako také? Tak o čo tu ide? O biznis, ktorý si môže dovoliť každý súkromný lekár a zdierať pacienta. Je to nefér voči pacientovi, ktorý má aj tak dosť zdravotných problémov a musí  zažívať takéto peripetia, akým je vydanie výsledkov a  vlastnej  poisteneckej karty.

Kde sa dopracujeme, ako sa celá záležitosť vyrieši, uvidí iba čas.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?