Ja - večný optimista

Autor: Gabo Németh | 22.11.2013 o 13:01 | (upravené 22.11.2013 o 14:23) Karma článku: 10,72 | Prečítané:  199x

Ja ani sám neviem, kde sa to vo mne berie, tá energia, sila, ísť, kráčať vpred. Ale jedno je isté všetko zlo, je na niečo dobré, každá životná skúsenosť, či negatívna, či pozitívna,  mňa osobne posilňuje, dáva energiu, chuť znova žiť. Hádam to mám v sebe dané, už od kolísky moje sudičky asi vedeli, že optimizmus, ten pravý elán, budem potrebovať. To, že  mám neľahký osud, že sa borím s prekážkami, s chorobou, ma posilňuje.

Mnohí by už padli a vzdali to, ja som však plný energie, ba dokonca, tú energiu rozdávam. Rád ľuďom pomáham, vzdelávam sa, čítam, objavujem nové obzory. A tak som nedávno rozmýšľal. Kde sa to vo mne berie? Aká to sila, energia. A prichádzam, rozmýšľajúc spätne k záveru : asi je to v človeku samom. Ale predsa, keď je to dané v človeku, sám preto musí niečo robiť. A ja i robím. Stránim sa zlých ľudí a zároveň sa obklopujem dobrosrdečnými ľuďmi, plnými energie. Vždy robím to, čo ma baví, vždy to robím s chuťou a s nadšením. Všetko zlo, nechávam preplávať okolo seba, určité okolnosti v živote nezveličujem, ale nechávam to tak, a radšej sa vypíšem...., áno... píšem.

Mnohí vravia, čo ten sústavne píše, možno i povedia, čo stále vo svojich článkoch kritizuje, ale človeka - autora, ak niečo trápi, dusí, bolí a sám s tým nedokáže pohnúť, problém vyriešiť. Vtedy píšem, píšem, až sa vlastná krv vylieva na papier, občas, sa  i vyroní tá slzička, oči sa rozplačú, a potom to príde. Ťažoba zo mňa odrazu opadne, čosi sa vyjasní a naplní ma silou, novou energiou, a to je môj recept na optimistické zmýšľanie - občas sa zamyslieť nad problémami, občas sa vypísať ako tužka a ostať sebou samým.

A nikdy neubližovať zámerne ľuďom, to sa v živote každému vráti.

Dlhý čas som bol bez priateľky, a odrazu je tu ktosi,  Deniska, moja priateľka, ktorá, keď sa usmeje vchádza do izby slnko, nová energia. A som rád, vďačný Bohu, že som vyčkal na tú pravú osobu, ženu - partnerku, ktorá pri mne stojí v dobrom i zlom. Začo som jej vďačný a nesmierne rád. A je tu ešte ktosi, kto vystupuje na najvyšší stupeň môjho srdca a to je moja mama a otec. Otec, ktorý ma učil pravde žiť a nevzdávať sa. Mama, ktorí je dobre poznajú a veria  jej, vedia má ťažký osud. Svojím spôsobom ťažký, v tom  zmysle, že má syna s podlomeným zdravím, napriek tomu  dokáže vlievaťť optimizmus do žíl, silu odvahu, nahodiť svoj úsmev, a aj keď jej  srdce bolí a duša krváca, vždy sa usmievať.

A toto som zdedil po nej. Optimizmus, vieru, že všetko sa dobré obráti.

Aj samotné životné skúsenosti vo mne vravia : kto do Teba kameňom, ty doňho chlebom. Tým, všetkým, zlým ľuďom sa to vráti, pretože kto koná v mene zla, sústavne podlamuje druhému kolená, vždy mu to osud vráti tak, ako on ubližoval iným. Lenže vtedy je už neskoro, príliš neskoro ľutovať a plakať nad rozliatym mliekom. A ešte čosi : moja životná skúsenosť vraví, hľadať i v úhlavnom nepriateľovi pozitívné, čosi dobré. A stále sa pýtať . Prečo tak konal? Prečo tak robil?

Pretože mnohí sú na peniaze, tie kazia charakter. Láska, dobrí ľudia, ostať sebou samým, je pre mňa viac ako všetky peniaze sveta. Čo ostane z peňazí, keď my tu nebudeme? Po dobrom človeku krásne spomienky, po zlom čierny tieň a súmrak, na ktorého si nik nespomenie. Vynára sa tak otázka. Takto chcel naozaj žiť? Myslím si, že nie.....,ale každý je strojcom svojho života, môže byť milovaný, môže byť nenávidený, podstata to ostáva v človeku samom.

Preto, žijem, verím, odpúšťam. Preto som večný optimista.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?