Víťazstvo Kotlebu - prehra demokracie na Slovensku

Autor: Gabo Németh | 24.11.2013 o 10:12 | (upravené 24.11.2013 o 12:28) Karma článku: 2,66 | Prečítané:  248x

Víťazom banskobystrického kraja na funkciu predsedu VÚC sa dnešným dňom stáva Marián Kotleba. Situácia dosť šokojúca a zároveň varujúca pre Slovensko - mladú krajinu, ktorej demokracia dostala podpásovku a riadnu. Sám Kličkov by nedokázal dať takýto úder slovenskej demokracie, aký dal sám Marián Kotleba vo voľbach do VÚC 2013. Tým pádom definitívne pochoval demokraciu na Slovensku.

Je nemožné a nepredstaviteľné, že politici dovolili, aby vo voľbách do VÚC 2013 vyhral nacionalizmus a extrémizmus. Jednoznačne vinu vidím jednak v ľuďoch, ale iba v tom, že uverili slepým rečiam Mariána Kotlebu, a sami sa stali nevidomími a hluchými k tomu. Veď nacionalizmus a extrémizmus v samosprávnej politike na najvyšších miestach, sa skôr či neskôr premietne aj do politiky Slovenska, čo v každom prípade treba zastaviť, kým sa to dá.

Druhú a veľkú vinu dávam popredným politikom, hlavne premiérom, nielen terajšej vlády, pretože to nie je vina jedného človeka - politika , premiéra Róberta Fica. Je to kolektívna spoločná a prosím, politická vina slovenskej diplomacie, politikov minulej a predminulej vlády.

Posúďte sami :

Zákon č. 303/2001 Z.zo 4. júla 2001 , kto môže  kandidovať  do samosprávnych krajov ČL.I Prvá časť Zakladné ustanovenia § 3  jasne hovorí. Do samosprávneho kraja môžu byť zvolený ten, kto má právo voliť, má trvalý pobyt v obci, ktoá patrí do územia volebného obvodu, v ktorom kandiduje a nenastali u neho  prekážky vo výkone volebného práva podľa  § 2. ods. 2. písmena b a c

A to je kameňom úrazu  našich politikov, ktorí zošili volebný zákon zahorúca.

Kandidovať  do samosprávnych krajov môže každý...

Preto je na mieste otázka. Prečo zákon o volebom práve  kandidovať je postavený takto? Prečo nie je vymedzený a definovaný presne...., napríklad takto:

Do samosprávnych krájov môže kandidovať občan Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území obce, mesta, ktorý pracuje minimálne päť rokov v samospráve a má v nej isté skúsenosti.

Nečudujme sa, že potom dediny, obce majú za starostov negramotných starostov, ktorí nevedia ani čítať a písať, že vyhrávajú voľby do VÚC  ľudia, ktorí nemajú žiadne skúsenosti v samospráve. A celé Slovensko  aj tak vyzerá. Veď má Marián  Kotleba nemá nijaké skúsenosti, ktoré by  uplatnil ako župan? Vie riešiť problémy občanov, ktoré sa ich týkajú? To nie je vybehnúť na Rómov, kričať do mikrofónu nezmysly.

Tak sa problémy Rómov neriešia.

Marián Kotleba  patrí k Slovenskej pospolitosti, - sami je zástancovia hovoria o sebe, že sú nacionalistická organizácia. Je taktiež známe vyčíňanie Mariána Kotlebu proti Rómom v Šariských, Michaľanoch a Michaľanoch vôbec.

Výsledky volieb vo VÚC  v banskobystrickom kraj,  sú najmä výsledkom práce politikov a ich zákonov, ktoré nemajú ani hlavu a pätu. V skutočnom reálnom živote ich využitie vyzerá úplne ináč ako na papieri.

Ako na ministerstve vnútra mohli zaregistrovať Slovenskú pospolitosť? Ako vlastne? To iba svedčí o jednom, politici sa iba hrajú  na politikov a neriešia problémy, ktoré sa doslova týka celého Slovenska. Som zvedavý ako tento závažný problém, menom Marián Kotleba vyriešia, či sa vôbec bude dať vyriešiť.

Všetko ukáže čas a samotní politici, ktorí sú na rade. Na ťahu politickej šachovnice je však víťaz Marián Kotleba, ale šach - mat si vlastne politici dali sami a tak sa neslávne zviditeľnil, až človeku naskakuje husia koža.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?