Správanie sa mladých na internete

Autor: Gabo Németh | 19.3.2014 o 14:22 | (upravené 20.3.2014 o 11:35) Karma článku: 2,67 | Prečítané:  359x

Mladí sú budúcnosťou tohto sveta, vraví sa. A tak by to i malo byť. Nie som si však istý, či je to tak, či  mladí, tí naozaj praví, slušní a inteligentní mladí ľudia, sú tým pomysleným svetlo budúcnosti. Spejeme, s ním doba, i mladá generácia, ako taká. A dovolím si povedať, že s mladými, prichádzajú nové vymoženosti, takýmito je i internet, ako jedna z najmodernejších, vďaka ktorej je možná komunikácia po celom svete.

Ak sa vyjadrujem o internete, ako o čomsi modernom vynáleze v tomto svete, nedá mi, aby som pripomenul jednu skutočnosť : nová doba, prináša novú generáciu. A každá z týchto generácií je iná......, Otec mi často vravieval, keď som sa mu priečil. - Keby som sa tak ja správal k svojmu otcovi, keby... dávno by ma zmlátil ako žito. -

Keď som už muž v zrelých rokoch, musím povedať, v niečom mal predsa pravdu. Bol som voči nemu drzý, ale ospravedlňoval ma vek a puberta, ktorá  sa vo mne búrila ako vlastná krv. Rodičia ma jednoznačne učili byť k ľuďom slušný, a samozrejme, vyžadovali si, aby tú slušnosť a úctu som mal aj k nim, k rodičom. Stačilo mi, ak sa otec na mňa pozrel, zvýšil hlas a riekol. ....., Gabi,....,

Bol to pre mňa jasný signál, aby som zmenil svoje správanie k tomu pozitívnemu smeru, aby som bol naozaj slušný a intligentný ku každému. Vystáva však otázka, sú dnes mladí internetoví ľudia, v tomto smere tak chápaví, ako som bol ja?

Aj mňa musím priznať, táto doba prekvapila, no najmä správanie mladých na samotnom  internete.

Som autor, viacmenej básnik, ako prozaik a myslel som si, že s mladými sa podelím o svoju tvorbu, že to, čo viem, im odovzdám. A pokúšal som sa na jednom nemenovanom portáli, tykajúcu sa literatúry a umenia  o zdravú  komunikáciu s mladými ľuďmi. Chcel som komunikovať, chcel som si písať o literatúre a o poézii vôbec. Prekvapila ma však dravosť, až zúriaca dravosť, tejto skupinke ľudí, o ktorej vravím jednoznačným ich cieľom bolo sa nado mnou  vyvyšovať  a znemožniť ma ako autora.

Vždy som si klikol na ich profil a nazrel do ich dátumu narodenia, boli to veľmi mladí adoscelenti, alebo ľudia pred hranicou dospelého veku. Zo začiatku som na tomto portáli písal svoju tvorbu, a popritom im vysvetľoval, či si uvedomujú, ako sa správajú, či im úcta k starším, / predsa len mám 44 rokov /, niečo vraví. Spustili na mňa takú plejádu negatívnych názorov, že bolo čo žasnúť. Párkrát prebehla medzi mnou a nimi komunikácia, až som sa nakoniec rozhodol z tohto portálu odísť.

Nemálo to už zmysel, portál si mladí zamenili doslovne sa ostrú, ba ponižujúcu komunikáciu pokecu, čo sa mi vôbec nepáčilo. A preto som sa rozhodol dobrovoľne z tohto portálu odísť. Založil som si tento portál a po niekoľkých rokoch viem, že som spravil dobre. Ale každé zlo, i zlo v ľuďoch voči druhým sa raz vráti, možno ani o tom sami nevedia. Postretne ich, nie hneď, ale časom, čosi nepríjemné. Ja tomu vraví, bumerang sa vracia vždy dvojnásobnou silou pomsty.

Jednoducho všetko je v ľuďoch, v ich konaní, v ich správaní, a najmä v mladých. A ešte čosi, to len tak na záver. Domnievam sa, že nová doba a jej  nové vymožeností pomáhajú k pokroku, ale zároveň v nás čosi  zabíjajú, napriklad slušnosť a taktnosť k ľuďom, napríklad aj cez už spomínaný internet, vždy pristupovať k neznámym, ktorých nepoznáme cez internet s pokorou a úctou.

Jednoducho všetko je v ľuďoch, je v nás........,

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?