Zamyslenie na tento deň

Autor: Gabo Németh | 19.5.2014 o 8:32 | (upravené 19.5.2014 o 15:01) Karma článku: 3,25 | Prečítané:  141x

Politika.Politika. A opäť politika. Dotýka sa nás z každej z strany, jej zákony, jej predpisy, slovom ľudia žijú politikou a politikou odjakživa. Je to tak a inak nikdy nebude. Preto mi nedá, aby som v stručnosti zrekapituloval našu politickú situáciu od novembra 89.

Všetci chceli slobodu, mnohí sa chceli vymaniť z tiesne komunizmu ,Husákovej totality, ktorá nás jednoznačne ťažila. I preto sme búšili tak smelo na dvere demokracie, šli sme proti nej, i keď treba úprimne priznať, ani sme nevedeli, že ideme proti sebe.

 

Túžili  sme tak po slobode a po demokracii, aby sme mali voľné krídla, aby sme sa vymanili z komunizmu. Bola to veľká šanca.

 

Využili sme ju? Alebo ju využili iba politici?

 

Mečiar, ten to robil dobre, oblboval ľudí, voličov, najmä dôchodcov, mnohí mu naleteli, ale potom sa ukázala je pravá tvár a každý sa od neho odvrátil.

 

Dzurinda spravil ako premiér pre Slovensko veľmi veľa, a mali by sme mu byť vďačný za to, že nášu krajinu, voviedol do brán EU,do brán vojenského paktu svetového významu, do  NATO.

 

Fico ako premiér iba zo začiatku zlízol Dzurindovu smotánku a politicky pred voličmi si ju užíval a predvádzal sa pred voličmi, aký je dobrý politik. Niektorí mu uverili, ale bolo to z jeho strany iba malé politické divadielko. Fico je však zlý politik, herec a stratég, čo sa i neskôr potvrdilo.

 

Taký je teda náš premiér, priemér Fico  A tým je povedané všetko.

 

Kto pochopí, ten pochopí, kto nie, ten nech radšej rozmýšľa, či je naozaj dobré naďalej politicky hájiť farby strany Smeru, a ísť tak neskôr na pohreb našej krajiny. Fico totiž úplne ničí svojími zakomi nás voličov, vedie nás do sústavnej biedy, a preto si dovolím vysloviť myšlienku, že takto zaživa pochováva naše drahé Slovensko zaživa.

 

Blížia sa voľby  do EU parlamentu, situácia u voliča je apatická, ten vie veľmi dobre prečo je taký. Naši politici idú iba za lepší politický džob a nič viac, veď, veď sa  tam dostanú hneď v prvej zákrute do Bruselu zabudnú na Slovensko a jeho voliča, to určite, no všetko sa v živote i v politike vracia ako bumerang. Slovensko potrebuje zrelých politikov, aby ho vyviedli z vlastného tieňa.

Preto mu držme palce, aby sme vždy volili  politikov vždy rozumom a nie z pozície,  čo nám politici na sľubovali.Zo sľubov sa ešte nikto nenajedol a nemal lepšie!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?