Zdravotníctvo na Slovensku na bode mrazu

Autor: Gabo Németh | 20.5.2014 o 9:37 | (upravené 20.5.2014 o 14:25) Karma článku: 3,04 | Prečítané:  358x

Presne tak, a vôbec o tom niet pochýb. Bohužiaľ je to tak. Smerácke zdravotníctvo pod vedením ministerky stojí za deravý groš, ak nie za obyčajnú fajku tabaku. Nie, ja viem...., reklama na Slovensku je reklama neprípustná, to pripúšťam, ale zo srdca mi nedá reklamovať tak dokonalé zdravotníctvo pani ministerky Zvolenskej zo strany Smer, ktoré možno ani nevie sama, čo je to zodpovednosť sedieť na ministerskom kresle.

Ináč by pani ministerka nerobila takéto prešľapy, tie si mohol dovoliť akurát Baťa, keď zakladal prvú továreň na výrobu topánok. Nepoužívam toto prirovnanie zbytočne. Veď pani ministerka spravila toľko chýb na svojom mieste, zvanom ministerstvo, že keby  sa to dostalo do Bruselu, bolo by jej z toho riadne horúco. Neotáľajme a pripomeňme si  ministerské excesy pani Zvolenskej.

AD JEDNA  -  1. Zakáz prevozu vrtuľníka  Rýchlej záchranej služby.

Kedy zomrel nevinný človek  / mladá žena, ktorá chýba v rodine a nikto, ani ministerstvo nezapláta bolesť, ktorú matka tejto ženy cíti a prežíva. /

AD  DVA -    2. Zrušila množstvo oddelení v nemocniciach, kde to nebolo potrebné. Doplácal na to iba v nemocnici chorý pacient, ako taký a pocítil to na vlastnej koži, o lekároch zdravotnom personále nehovoriac.

AD  TRI  -3.  Zmena  cenovej realizácie liekov .

Spravilo sa to šikovne tak, že je to v neprospech  občana, na úkor  obohacovania sa farmaceutických firiem.Menšia pravdivá filozofia: Menšie vybočenie od témy. Politici zavádzajú, klamú, nás voličov. Nikdy im nešlo o dobro a zdravie nás občanov. Vždy si napchávali iba vrecká, a tak vysvetľovali po svojom zákony, tak ako im v danej situácii, ktorá ich prekvapila vyhovovalo.Zákony, ktoré Zvolenská háji stoj čo stoj, rozmenené na drobné v skutočnom reálnom živote, ktoré pocítili  nemocnice, chorí, a samozrejmä tí, ktorých sa to najviac týka na druhej strane barikády.  Určite nie na vyhrievanom a teplom miestečku, ako ktosi.Dotknem sa danej témy  spomínanej ceny liekov.

To bolo obhajovavania, že lieky budú lacnejšie, že pacienti nepocítia prázdno vlastnej peňaženky.Každá priamka má však  dva body. I táto téma, pri prvom bode A stojí Zvolenská obhajujúca  vlastnú cenovú politiku liekov,  pri druhom bode B stojí občan, chorý, vchádzajúci do lekárne. A tu sa, priatelia láme chlieb, tu sa ukazuje, že nie je všetko v poriadku. Obyčajný príklad.V dnešnej pretechnizovanej dobe, kde pomaly ani vzduch nie je čistý, dalo by sa povedať je každý chorý. Taká alergia, choroba trápiaca mnohých pacientov, alebo cukrovka,choroby neurologického charakteru a rad iných chôrob.Pri každej  by bolo dobre užívať vitamíny podporujúce tabletky, ktoré lekár predpisuje, a tu je kameň úrazu a peňaženka pacienta už teraz prázdna. Kedysi vítamíny boli lacné a tabletky prepisujúce lekármi drahé. Zvolenskej politika iba otočila kormidlo v danej veci. Dnes sú lieky lacné, to áno, ale užívajúce a to podotýkam potrebné vitamíny k nim drahé. Všetko so všetkým súvisi i v tomto prípade. Vlastný príklad. Mňa kedysi lieky a vitamíny za tri týždne stáli 12 euro.

Dnes vitamíny spolu s liekmi, pričom lieky sú lacnou záležitosťou občana podľa Zvolenskej, stojí 19 euro.Tak pani ministerska, váš pacient – občan – volič, ktorého tak vehementne presviedčate o správnosti vašej politiky, vychádza z lekárne spokojný ? Myslím si, že nie! V žiadnom prípade. A potom nastáva okamih pravdy, typický vždy na Slovensku,  kedy z ničoho nič zdražejú vítamíny a taktiež lieky na predpis. A opäť ten istý kolotoč, ktorý sa nedá zastaviť.

A čo sa týka zlúčenia oddelení a vôbec transformácii nemocníc ako takých, myslím si, že nie tu, v nemocniciach sa majú uťahovať opasky, ale na platoch politikoch a na platoch politikoch v samotnom našom parlamente, tam  treba šetriť a peniaze presunúť do zdravotníctva,použiť ich tam, kde je to treba. Pretože zdravie človeka je iba jedno. 

Lekárom by malo na ňom záležať, ale aj a to v prvom rade kompetentným, ktorí kujú zákony, a lekári ako takí sú koniec koncom nutní ich iba rešpektovať. Však zákony z ministerskej dielne Zvolenskej sú neustále šité horúcou ihlou na úkor nemocníc a  nás občanov. Tak dochádza ku kolapsu celého zdravotníctva. Pritom najviac na to dopláca občan a jeho zdravie.

Záchrana ľudského života je prvoradá, zákony nech sa dodržujú tam, kde je to treba, ale myslím si, že ak sa jedna o záchranu človeka ako takého, je predsa ľudské a prípustné zákon  okamžite, pani ministerka Zvolenská porušiť. Poukazujem na príklad mladej pacientky, ktorá zomrela zbytočne, kedy podľa akéhosi nezmyselného zákona ministerstva zdravotníctva vrtuľník nezasiahol, a treba priznať potom všetkom ...., dobre vieme naisto.

Keby zasiahol, zachránil by sa ľudský život, život mladej ženy. Veď  život je predsa nenahraditeľný žiadnymi zákonmi a peniazmi. To by ste si  ministerska Zvolenská mala uvedomiť, skôr ako začne látať nejaké zákony na úkor chorého občana, jeho vlastnej peňaženky, látať zákony na úkor nemocníc, lekárov, či zdravotného personálu a ďalej sedieť na mieste ministerky zdravotníctva.

Nuž tak veru tak, priatelia! Na Slovensku je to tak. A inak nikdy nebude!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?