List premiérovi, ktorý vie, čo robí...,

Autor: Gabo Németh | 25.7.2014 o 0:00 | (upravené 1.8.2014 o 5:01) Karma článku: 1,16 | Prečítané:  158x

/ umelecko - politická esej  /

Som taký, aký som, povedal klasik a možno pritom napísal i báseň. Možno o sebe, a možno o inom, možno iba tak napísal báseň zo srdca pre všetkých, a možno to bol cieľ, možno chcel málo, ale pretože odvaha mu nechýbala, sila, bojovnosť, tak napísal básnickú epopej, ktorou vyjadril svoje pocity, city k ľuďom, ktorých má rád,  k ľuďom, ktorí si vážia poéziu našu každodennú ako chlieb s kôrkou mäkkou, ako srdce matky, s kôrkou mäkkou ako jeho slovo, naplnené poéziou poslané do letného vetra v sobotu predpoludním. A potom sa básnik zamyslel, aký je život ťažký, nekompromisný a zlý.

A potom zapol TEA 3 – ku, politickú televíznu stanicu, ktorú má v obľube a rád ju sleduje...,a potom sa objavil a vie to s presnosťou  premiér, bol raz zamračený, inokedy usmiaty, inokedy ustarostený.

Básnik rozmýšľal prečo?

Je to dôvod zlej nálady, roztopaše, namyslenosti ako ľudia píšu o ňom, že je zlý, najhorší politik vôbec? Každý premiér to má ťažké, a treba ho chápať, a hlavne ako volič počúvať, prečo politik práve v danej chvíli tak rozpráva, prečo tak koná.

A po troch dňoch, keď vyšlo slnko bol krásny čas.

Premiér sa na obrazovke opäť usmieval a rozdával svoje šťastné pohľady.

Vtedy básnik pochopil, že politiku robiť je ťažká a veľmi zodpovedná práca, netreba politikov zatracovať, hoci ako konajú, pretože iba oni sami vidia jasne do svojej krištáľovej gule a vedia prečo práve v tej chvíli tak konajú, pritom tento človek chcel, a chce vždy iba ľuďom dobre.

Básnik taktiež už dávno vedel sám, politika úzko súvisí so životom, ktorý žijeme, týka nás všetkých občanov. A potom si zaprial čosi nepredstaviteľné, vstúpiť po boku toho človeka - premiéra do jeho politických služieb, lebo si hlboko váži a bude si vždy vážiť zároveň politiku Alexandra Dubčeka, a práve sociálna politika súvisí s týmto velikánom nášho Slovenska, pretože Alexander Dubček starší bol len jeden a viac ich nebude.

A ešte čosi, za jedno volebné obdobie sa veľa spraviť nedá, čas všetko vyrieši..., je potrebné viac rokov, aby sa sen politika premiéra o Dubčekovskej politike na Slovensku naplnili a dostali presné kontúry.

Práve premiér Fico sa snaží na Slovensku presadzovať túto politiku a jemu, básnikovi sa práve to na ňom  páči. A ďalej rozmýšľa. Aká  je cesta, cesta k politike, robiť pre blaho občana, mať v očiach vždy jas a optimizmus a nosiť iba pravdu v srdci, ktorá čistou hrou vždy víťazí?

Zaprajme tomu nádejnému básnikovi, aby všetky jeho sny a túžby sa splnili, veď sny sú na to, aby sa snívali, aby sa raz splnili, aby raz prišiel čas na zmenu, ktorou s premiérom zmení Slovensko. Jeho silná túžba je politikou zmeniť i samotný svet. Lebo len ten potrebuje čistých a spravodlivých ľudí.

Nech sa teda sny plnia!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?