Literárna odysea na facebooku

Autor: Gabo Németh | 16.2.2015 o 0:00 | (upravené 24.2.2015 o 17:06) Karma článku: 2,17 | Prečítané:  268x

Internet ako masmediálny dorozumievaci prostriedok medzi ľuďmi presiahol hranice svojich možnosti, a vždy znova prekvapuje. Nielenže sa vďaka nemu dorozumievame z jedného konca sveta na druhý, ale nemusíme pritom ani cestovať. Stačí si iba sadnúť za stôl, zapnúť počítač, alebo notebook, a vždy si nájsť spoločnú reč so svojimi známymi, kamarátmi, so svojou vzdialenou rodinou, ktorá nám tak možno i chýba.

Ďalším fenoménom, či  bratom internetu je facebooku.

Pozná ho každý, mladý, čí starý. Veď internet je záľubou  i staršej generácie, ktorá nechce zaostávať za ostatnými a snaží sa tomu  médiu porozumieť.  Keď nie pre hanbu pred svojimi vnúčatami, tak z dlhej chvíle sa snaží angažovať sa a nezaostávať v starobe, držať sa stále vpred, ako kedysi oni, keď  boli mladí, a mali pred sebou vytúžené ciele.

    Internet i napriek svojim veľkým plusom, má i svoje negatíva, dopadajúce na zdravie človeka. Poznať, ale výhody facebooku a samotného internetu, nám dáva veľkú istotu, veľký krok do budúcnosti, ktorý internet iba čaká.

    Poznajúc silu slova ako autor – básnik, som rozmýšľal, ako dať šancu mladým, tvorivým ľuďom, ktorí chcú čosi dokázať, chcú čosi povedať básňou, slovom a ostať verní zásade : „iba umenie je most cez naše srdcia, ktorý ľudí spája a dáva nám krídla. „ Rozhodol som sa preto založiť  Literárnu odyseu, prílohu na facebooku  pre začínajúcich autorov, adeptov poézie, či prozaického slova.  A spravil som dobre.

   Táto komunita na facebooku funguje zhruba tri roky, má počet členov, ktorí prekročili hranicu 143. Síce sa to zdá malý počet na prílohu pre začínajúcich autorov, ale menej je niekedy viac a táto pravda stará ako ľudstvo, to i potvrdzuje. Stretávame sa na tejto prílohe: Literárna odysea sa stala pre mnohých  večným prístavom, kde kotví ich vlastná poézia, či prehovorí nepodaj  ich poviedka, ktorá zaujme.

    Literárna skupinka na Literárnej odysei je rôzneho vekového zameranie, ba dokonca je do tejto prílohy je prihlásená i staršia generácia. Rozumie si s mladými, dokáže komunikovať o umení, o poézii, o poviedkach malého formátu. Jedno všetci majú spoločné, umenie nosia v krvi, píšu srdcom, tvoria pre tých, ktorí sa naučili iba čítať.  

     A tak Literárnej odysei zaželajme na vlnách facebooku  šťastnú plavbu, nech vyplaví na breh skutočných autorov, básnikov, ktorí raz budú držať v ruke vlastnú básnickú zbierku, či vlastnú knihu poviedok. 

Potom táto príloha, mala a vždy bude mať zmysel, keď bude slúžiť literárnym hodnotám pre všetkých, najmä svojim čitateľov, ktorí jej ostávajú verní do posledného slova.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?