Keď spoločnosť ARTHUR si zamieňa kultúru za striptízový bar

Autor: Gabo Németh | 16.8.2015 o 0:00 | (upravené 27.8.2015 o 9:22) Karma článku: 1,73 | Prečítané:  425x

Nedá mi, aby som sa nevyjadril k záležitosti, ako sa spoločnosť ARTHUR  DS, s.r.o správa k činnosti Spolku slovenských spisovateľov, hlavne k prevádzke budovy na Laurinskej 2, v Bratislave, kde náš Spolok sídli.

Som jeho členom od roku 2006, až tam som zistil, že kultúre ruže nekvitnú

Všetko sa začalo prenájmom budovy, kde majú sídlo spisovatelia, básnici, ktorí tvoria určité hodnoty pre ľudí, dennodenne dokazujú, že kultúra je pravý most, ktorý má ľudí spájať a nie rozdeľovať.

A to, že spoločnosť ARTHUR takto koná, je znevažujúce samotných spisovateľov.

Zameniť kultúru za striptízový bar . To sme tu dávno nemali.

Ako sa to mohlo stať? Ako to mohlo bývalé vedenie Spolku spisovateľov pripustiť, že budovu na Laurinskej 2, dali do prenájmu takej spoločnosti. Aby sme boli v obraze, bývalé vedenie podpísalo nájomnú zmluvu s touto spoločnosťou  bez vedomia jeho členov a odsúhlasenia. Je to neprípustné a nekorektné, že vlastných členov nikto o podpise zmluvy neinformoval.

O podpísanej zmluve sa spisovatelia dozvedeli na schôdzi a boli postavení k hotovej veci.

A ako sa takáto spoločnosť vôbec mohla nájsť? Teraz sa s nami zametá ako chce.

Veď, keď s niekým rokujem tak si spoločnosť preklepnem, kto je, aké má úmysly, čo hodlá konať, ako sa správa voči organizácii akou Spolok slovenských spisovateľov je.

A dnes dopláca na vinu  jednotlivcov celá kultúrna spoločnosť.

Slepo podpísaná zmluva nesie svoje následky a do svetu dávame zlý signál. Pokým sme sa mali čím chváliť, v tejto chvíli niet čím. Vytvárame kultúru, píšeme, vydávame knihy, ale ako spisovatelia strácame pôdu pod noham.Čo necháme po sebe, keď tu nebudeme?  Hádam nie striptízový bar?

Sme ľudia, ktorí sa musia dohodnúť a vec sa musí doriešiť. Nie je možné špiniť slovenskú kultúru takýmito činmi. To nie je výkrik do tmy! Je to konštatovanie, treba sa spamätať včas, aby sa naša kultúra nevrhala do záhuby.

Je potrebné kvôli tomu niečo robiť!  Podpismi výzvy signatárov sme sa rázne postavili proti tomuto konaniu. Klub Spisovateľov zameniť za striptízový bar je ponížujúce a urážujúce. Bola požiadaná pomoc zo strany ministerstva kultúry, aby tomuto rozhodnutiu zamedzilo.

Ostáva veriť, že na koniec zdravý rozum zvíťazí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?