Cesta k človeku

Autor: Gabo Németh | 27.8.2015 o 0:00 | (upravené 2.9.2015 o 11:36) Karma článku: 1,90 | Prečítané:  173x

Stratil sa v nás človek a možno i viac. To obyčajné, prosté, ľudské povedať jeden druhému povedať. - Mám ťa rád. Chápem ťa. - Byť spätý s človekom, s jeho starosťami, prežívať ich naplno, vidieť jeho túžby, radosti.

Byť rovnocenný s časom, žijúci tento svet vo dvojici. Ten rýchlo ubieha, ani sa nenazdáme a zo všetkého ostanú spomienky. Sme tu preto, aby sme milovali a boli milovaní. A predsa nám čosi k tomu podstatné chýba: láska bez pretvárky a falše. Chceli sme zmeniť svet, ale zmenili sme sa s ním i my. Stali sa z nás otroci bažiaci po úspechu, po kariére, hľadajúci moc peňazí, kde zloba je nevlastnou sestrou nenávisti.

Stratil sa v nás človek, stratilo sa v nás slovo vypovedať.- Bez lásky je svet navždy stratený. Žasnem koľko arogancie, pýchy, hnevu až násilia sa v nás zmestí. Robiť všetko pre peniaze, pre moc, ktorá chutí, čím ďalej tým viac.

A čo potom? Čo bude ďalej? Otázka bez odpovede, nech si na ňu zodpovie každý sám.

V tichu sa rodí báseň, povedal kedysi maestro básnik Milan Rúfus. Sám videl, kde sa láme chlieb a predsa liečil naše srdcia básňou. Slovo je báseň, báseň je slovo. Pre mnohých tou pravou studňou, živou vodou, dvíhajúci svet k poznaniu. Dáva nám krídla, robí z nás ľudí lepšími, spravodlivejšími.

Ak nájdeme tú správnu cestu späť, nikdy nás neprekvapí otázka. -Kam sa v nás stratil človek? –

Umenie je cesta k človeku nájsť stratené. Nájdime tu silu, odvahu, byť naozaj tým, čím sme boli predtým. Obyčajný človek so slovom v srdci, s pokorou učiť sa a žiť, prijímať každý údel, napriek tomu, že bolí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?