Róbert Fico s prázdnou sľubotechnou s.r.o.

Autor: Gabo Németh | 26.1.2016 o 7:05 | (upravené 26.1.2016 o 8:40) Karma článku: 12,17 | Prečítané:  281x

Žijeme politikou, bytostne sa nás dotýka, a nevyjadrovať sa k nej sa jednoducho nedá. Každá politická reforma bolí, pociťuje to najmä občan, ktorý z tohoto politického kolotoča je priam chorý.

    Zákony vytvárajúce dnešnými 

politikmi sú šité horúcou ihlou a v praxi vyzerajú úplne inak, ako ich politici parlamentných strán prezentujú na svojich tlačovkách.

    Na nich sa každý politik iba zviditeľňuje, a podstata a zmysel celej takejto tlačovky stráca svoj zmysel. Nestačí nahodiť na seba luxusný oblek a kravatu, vyleštiť si topánky a postaviť sa pred kameru s vedomím, že som politická star, že len ja viem všetko najlepšie, a ostatní sú politickí analfabeti.

  Ficov narcizmus typu, ja som najlepší z najlepší, len ja dokážem viesť Slovensko, a robiť reformy, vidí aj slepý. Nie je to však najlepšia reklama pre politika, ktorý si myslí, že všetko vie, a počas volebného obdobia nedokáže pracovať so žiadnou stranou.

   Až pred voľbami, keď mu prihára, nečakane skrotne, mierni svoju rétoriku voči politickým stranám, pretože vie, že sa blížia voľby, ktoré pravdepodobne vyhrá, nebude však vedieť zostaviť vládu.

    Presne takýto dojem mám z nášho premiéra, ktorý svojou politikou: Iba ja som politický Boh, nikto za mnou, nikto predo mnou, iba ja Róbert Fico, ukrižoval Slovenskú republiku.

   Jeho reformy uvedené do praxe, sú nereálne, vyzerajú úplne inak ako ich prezentuje na spomínaných tlačovkách. Stačí si spomenúť ako s ministrom financií Kažimírom, či ministrom práce a sociálnych vecí Richterom prezentoval sociálne balíčky  pre občanov v roku 2015 a ďalej v nich pokračuje . Stačí spomenúť neskutočne slávne zvyšovanie dôchodkov nedávno, koncom januára 2016.

    Zvýšiť dôchodky invalidných dôchodcom o 1.70 je na výsmech celému svetu. 

    Čo sa týka výšky dôchodkov na Slovensku, sme na 40. nelichotivom mieste . Českí dôchodcovia, sa majú sociálne lepšie, sú až na 20. mieste v porovnaní s dôchodcami iných krajín. Dokonca  nás predbehlo i Maďarsko, patrí mu 39. miesto, z čoho veľkú radosť nemá ani Ján Slota, ktorého strana SNS v prvom volebnom období šla do koalície s Ficovou vládou

   Dvíhať dôchodky v cene jednej popradskej kávy a troch rožkoch, je politika  Róberta Fica. Zatiaľ, čo politici majú krásne platy, slovenský dôchodca sa rovná chudobnej kostolnej myši. Taká je politika  sľubotechny  s.r.o nášho premiéra, a tak bohužiaľ vyzerajú aj jeho reformy.

Všade prázdne ruky a chudoba.

    Dôkazom chorého Slovenska je naše zdravotníctvo – hotový kolaps, chaos slovenských nemocníc, keď prichádza nespokojnosť lekárov, zdravotných sestier. Korupcia najhrubšieho zrna, ktorá nebola ani za Mečiara. Choré je školstvo – sústavne nespokojní učitelia, ich práve prebiehajúci štrajk je jasným dôkazom, že ani pedagóg to na Slovensku nemá ľahké.  Sú tu spomínaní dôchodcovia, ich nízka sociálna istota.

Mnohí sú telesne, zdravotne chorí, chceli by, ale  nemôžu pracovať. Sú odkázaní na štát, a je neprípustné pritom, aké majú nízke dôchodky. Možno roky pracovali hoci s podlomeným zdravím a štát sa im nekresťansky odmenil nízkym dôchodkom.

    Som vyštudovaný knihovník, prekonal som detskú obrnu, je to neľahká diagnóza, odpracoval ako knihovník 23 rokov. Pracoval by som ďalej, bohužiaľ, podlomilo sa mi zdravie, musel som ísť do dôchodku. A štát sa mi za moju prácu poďakoval, tým, že mi vymeral dôchodok 263 eura.

A tak si slovenský dôchodca, ži!

 Aj tom je politika Róberta Fica. Ani z rýchlika sa to, čo pre Slovensko spravil tento politik,na politiku nepodobá. Slovensko potrebuje skutočných politikov pre svoje dobro, potrebuje politikov typu Alexandra Dubčeka. Práve Fico sa kedysi dal počuť, že chce pre slovenského občana zaviesť sociálno-demokratickú politiku, akú začal kedysi Dubček.

   Bohužiaľ, zatiaľ, čo predvádza a predviedol náš premiér sa môže charakterizovať jedným, jediným slovom: Ficova politika na dlhé lakte, je politika o ničom, politika pre vlastných, pre politikov, zbohatlíkov, ktorých náš premiér potrebuje okolo seba, aby sa udržal pri moci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?