Štedrovečerný deň u básnika, spisovateľa Gabriela Németha ml.

Autor: Gabo Németh | 24.12.2016 o 8:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  86x

Respektíve až dnes, keď som sa zobudil doma sám bez priateľky, / Bože! Ako mi chýba moja jediná, skutočná láska, Deniska moja, .. / som si uvedomil to krásne vianočné ticho v našom byte.

     Doslova Božie ticho, ticho i za oknami. Zotrval som trocha v posteli a vychutnával som si ho.

    Len tak  na okraj, na vysvetlenie, priateľka ma nenechala.

Koncom roka 2016 jej zomrel ocino, potom starká, ktorú nesmierne mala rada a musím povedať, že aj ja, a tak ostala doma pri mamke, aby dcéra mame bola oporou na Vianoce. Myslím si,že je to krásne gesto dcéry pre matku..... a priateľku si za to nesmierne vážim.

      A priznám sa nielen za to, sme si navzájom veľkou oporou a veríme si. Občas odchádza na tri mesiace domov na južné Slovensko a sme si verní a vždy budeme. Nielen to sme si navzájom veľkou oporou v živote.

 

    Som básnik, spisovateľ a keď som sa prepracoval tak, že som odpadol do bezvedomia, čo priateľka nečakala, vyriešila a zvládla to hravo. Zavolala mojej mame, tá rýchlo sanitku a skončil som na áre. Táto prepracovanosť do bezvedomia sa zopakovala ešte raz.

   Viete, drahí čitatelia, byť dvakrát v kóme, vrátiť sa z brehu a začať všetko odznova nie je najľahšie a priateľka pri mne stojí vždy v dobrom i zlom. Tak isto ako moja mamka, nesmierne si ju vážim a mám rád, aj keď sa o mňa prehnane bojí, ale mamky sú už také a spisovatelia, básnici tiež.

     Píšu s láskou pre všetkých a tak to má byť. Je treba robiť všetko s láskou.

  

    A opäť to dnešné ráno, krásne ticho za oknami, že nezapínam ani rádiou a vychutnávam si ten priestor v mojej pracovni, keď ani papier v ruke sa nešuchne o zem, nepadne zo stola.

   Som presvedčený, že to tak má byť.....

    Vianoce bez vianočného ticha...? Takéto rána sú podľa mňa nie cool.

 

    Potom si robím kávu a uvedomujem si, že hoci som v byte sám bez priateľky, ktorá sa po Novom  roku vráti a opäť budeme spolu šťastní tak, ako tých trinásť krásnych rokov čo sme spolu. Ako sme si sadli aj povahovo, vieme sa porozprávať, riešiť problémy v rodine, ktoré sa vyskytli. Slovom Denka, moja priateľka, je žena, na ktorú som čakal roky a mám ju nesmierne rád.

 

     A verte nebudem sám.

 

   Vianoce 2016 budem tráviť s rodičmi: mama bude variť vypekať, vyvárať, otec pozerať svoje televízne programy. Darčeky sú nakúpené, pre všetkých, vianočný stromček ozdobený, všetko ide podľa známe scenára.

 

     A opäť to vianočné ticho v srdci básnika, až som nesmierne šťastný a rád.

Večer strávim pri štedrovečernom stole s rodinou a opäť nabehnem na svoj kolobeh, ten kolotoč písania pre Vás pre všetkých, ktorí ma radi čítajú.

 

      Až tu za svojim pracovným stolom , keď píšem toto vianočné zamyslenie, si uvedomujem, ako sa po celý rok ponáhľame, náhlime a v tom vianočnom tichu sa odrazu všetko spomalí ako čas v rozprávke od pána Andersena.

      Tak priatelia moji, verní moji čitatelia, želám Vám šťastné a veselé Vianoce a ten pokoj v duši, to krásne vianočné ticho na dnes a po celý deň, ktoré je symbolom pokoja a lásky pre nás v človeku bez zloby, hnevu a večnej nenávisti, ktorá v poslednom období vládne tomuto svetu.

 

       Ešte raz zo srdca všetkým šťastné a veselé Vianoce 2016.

 

 

     

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?