Samota - poézia v srdci básnika

Autor: Gabo Németh | 21.9.2019 o 9:13 | (upravené 23.9.2019 o 17:01) Karma článku: 1,89 | Prečítané:  130x

Aj, keď je poézia menšinový žáner, má svoje čaro, ktoré oslovuje mnoho ľudí. Samotné metafory, ktoré poézia vytvára, dávajú akýsi optimizmus, vážiť si báseň

 

   Nehovoriac o tom, koľko básnikov sa rodí na internete. Títo takzvaní básnici, ktorí ešte nedozreli na zrelých majstrov slova, sa jednoducho  musia vypísať.

To je ich cesta,  po ktorej musia kráčať.

   Tu, kde si, je potrebné zastaviť  sa,  nabrať nové skúsenosti a byť tým pomyselným poetom – básnikom . Byť poslom slova, prinášať radosť i smútok zároveň.

Byť tým pravým kováčom podkovy , z ktorej sa kuje

poézia, nehovoriac o tom, že slovo je základom poézia.

    Poznáme to staré duchovné.

- Na začiatku bolo slovo a bude i na konci. –

 Stojac  sa pri slove,  je potrebné dodať, že dobrú poéziu, treba vedieť písať, aby si našla, čo najviac čitateľov. Veď každý básnik  žije z priazne čitateľov. Je to akási symbiózia splývajúca sa do morskej  mušle, kde šumí, krásna, podmanivá poézia.

   Samota, je tým pravým liekom na dobrú poéziu. Nemusí to byť samota smútku, či bolesti, stačí byť sám s poéziou, ako takej.  Držať v ruke pero, byť súčasťou rieky, vydávajúc  brehom živú vodu. Každý básnik čím ďalej prahne po poézii, poznajúc vlastný smäd po  slove ako takom.

 

pero, papier, kalamárpero, papier, kalamár (www.gooleobrazky.sk)

Už samotný Milan Rúfus, skutočný majster slova, vravel. – V samote ticha sa rodí báseň. -  Áno, je to skutočne tak, samota je ticho v básni, v ktorej sa rodí poézia. Čím je básnik sám, tým píše dokonalejšie.

pero, papier, kalamárpero, papier, kalamár (www.gooleobrazky.sk)

Má viacej viac času na poéziu, na slovo, ktoré je základom poézie. Ten je skutočne  krásny svet poézie  Má svoju moc, ktorý žiadny básnik v sebe nezaprie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?