Milovanie ako v ohni med

Autor: Gabo Németh | 1.5.2020 o 7:51 | (upravené 1.5.2020 o 8:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  66x

Stojím s ružou v ruke na nástupište číslo tri a hľadím do diaľky, smerom na koľajnice. Stojím a cítim sa neisto. Trasú sa mi nohy ako osika. Cítim sa zle vo svojej  svojej koži. 

 

 

 

   Je už deväť rokov moje srdce mi však prahne samotou.  Žijem sám. Nie preto, že mi  to vyhovuje, ale možno to tak chce osud, alebo mi nebolo dožičené stretnúť tu pravú, skutočnú lásku. Každý večer  sa vraciam do jednoizbového bytu,  kde ma čaká iba rádio, televízor a nič viac.

  Chladná izba človeka mrazí. Volám sa Štefan,  po stene pavúk spriada svoju zázračnú sieť. Je to môj jediný podnájomníka v byte. Na stene  vyčkáva na svoju korisť. Na čo momentálne vyčkám ja.  Števo, ako ma priatelia volajú, sa pýtam sám seba. Kedy  budem neskutočne šťastný? Som utrápený, srdce sa mi už roky nenaplnia láskou, čo ma zraňuje a vôbec  budem šťastný niekedy? Už neverím na nič, neverím na to, že po noci príde deň, že po dni príde noc. Pozriem sa na hodinky, je deväť hodín a pätnásť minút, každú chvíľu by mal prísť vlak zo Žiliny.

   Stojím a premýšľam. Som hrdý,  že pochádzam zo Slovenského Nového Mesta. Na druhej strane je  Maďarsko, Sátoraljaujhely. Mám blízky vzťah  k tejto krajine, kde tečie rieka Tisa, v sútoku Bodrogu, kde je ešte naša slovenská  strana. S otcom sme tam chodili na rybačku: to ticho, tá  neskutočná príroda, stromy v šelestí vetra, pálivé slnko, alebo búrka, to je čosi neskutočné a krásne  Škoda by bola nezachytiť ju štetcom maliara.

    Rodičia a otec pochádzajú z Slovenska. Vedia po slovensky a ovládajú i maďarčinu.  Ja som sa narodil na Slovensku.  A ešte na niekoľko faktov môžem svoje srdce vypínať hrdosťou.  Kedysi  šéfom pohraničnej polícii, bol môj strýko z otcovej strany Dénes Molnár. 

   Bol to pracovitý, ušľachtilý človek, vážil si ho každý za prácu, ktorú vykonával. Jeho kolegovia na neho nikdy nezabudli, veď si tam žili ako rodina. Nehovoriac o tom, že prvým  maďarským kozmonaut, za éry Jánosa Kádara, bol otcov bratranec z druhého pokolenia Farkas.

   Doma ho nazývali Farky. Otec mi o ňom veľa rozprával, pretože ja som ho nepoznal. Celá dedina Streda nad Bodrogom, odkiaľ môj otec pochádza, žiarila, keď Farky prišiel k svojej rodine si oddýchnuť, na niekoľko dní na rybačku.

  Vlak práve prichádza.

Otvoria sa dvere na vlaku  a z nich  vystúpi  kráska ako sen. Som po prvýkrát šťastný. Kráska sa volá Veronika, v očiach má modré nebo, vlasy, vejúce po plece sú zlatisté žírne ako 

milenci - láska je cesta ku každému srdcu milovať a byť milovanýmilenci - láska je cesta ku každému srdcu milovať a byť milovaný

klasy.   V minisukni vyzerá fantasticky: plné  lýtka, krásne nohy, štíhle boky. Slovom hotová modelku. Treba však povedať mi sme sa už raz stretli, keď si táto kráska kupovala parfém a platila pri pokladni. Stál som  v rade za ňou.. Prihovoril som sa k nej

 - Ale tento by bol lepší. – a poprosil som predavačku, aby mi doniesla značkový parfém. Ako džentlmen som ho zaplatil z vlastného. Ona sa na mňa usmiala, opätoval som jej úsmev a bol som nesmierne rád. Keď sme vyšli z obchodu predstavil som sa jej a ona tiež. Chcel som ju pozvať na kávu, ona sa však bránila. - Priateľ by sa hneval . –

- Tak aspoň si vymeňme mobilné čísla. – navrhol som

- To ešte môžeme. –  veselo dodala.  Bolo na nej vidieť, že som sa jej páčil, ale ako vravela, mala priateľa a to bola hlavná brzda prečo sme si nemohli byť tak blízki

- Keď budete singel, ozvite sa mi. –  zvolal som za ňou. A predstavte si, ona mi zavolala  po pol roku. Tak sme si písali, mobily len tak horeli. - Rozišla som sa s priateľom. Podviedol ma. – napísala mi na začiatok našej esemeskovej konverzácie.

- Tak to by som nikdy nespravil. – bola moja  jasná odpoveď.

Vymieňali sme si ešte stovky esemesiek, až som nestíhal kupovať mobilné kreditné karty.

   A dnes mala prísť. Odrazu spozorniem, Veronika, je tu, silno ju objímem a poviem jej.

-  Si neskutočne krásna. Tak predsa... – a vetu som radšej nedopovedal. Objal som ju

- Objím ma ešte viac . –  riekla. Položila mi  hlavu na moje plece.

Objal som ju silnejšie, ešte s väčšou láskou, ktorou som k nej cítil. Bola rada môjmu objatiu.. Cítila v ňom bezpečie.

-  Vyžaruje z teba akási charizma, akási istota, že dokážeš mať  skutočne rád. Vieš, keď ma Juraj podviedol, bola som bezradná, tak opustená.– vyznala sa mi

- Bude dobre, uvidíš.  – chytím  ju za ruku a prechádzame parkom cez námestie do môjho jedno izbového bytu. Keď prekročíme jeho prah, je vidno, že sa jej tu páči, pravdepodobne  preto, lebo som mám neskutočne veľa kníh.

V regáloch, kniha, za knihou je zaradené moje kráľovstvo, ktoré by som nezamenil za nič na svete.. Knihy sú  jednoducho mojím zázrak,  bez ktorého nedokážem žiť. Veronika chytí do ruky moju zbierku básní Samota -  povraz obesenca a spýta sa.

- Ty, si skutočne básnik? –

- Áno, som.  –

- Neverila som ti, ale ty si skutočne poet. To už je, čo povedať. Verše sú krásne. – 

   Začíta do zbierky, hltá ju slovo za slovom, je nadšená.

- Aj ty si krásna, viac ako obrázok. -

 Podídem k nej bližšie a spýtam sa.

-  Túžiš po tom, čo ja- ?

- Áno. –

  Chytím Veroniku do náručia, prejdeme k posteli a odrazu sa oddávame dotykmi milovania plnej vášne ako v ohni med. Tá neopakovateľná túžba, smäd milovať jeden druhého, je čosi fantastické. Keď ležíme jeden pri druhom a držíme sa za ruky, sme šťastní.  Odrazu sa táto milujúca krásavica ozve.

- Ak raz budem mať dieťa, chcem ho mať jedine s tebou. . V jej očiach sa zarosia slzy od dojatia, sú to slzy šťastia. Utriem ich a Som rovnako šťastný ako ona.

 - A ja  túžim po dieťati jedine s tebou. – Veronika vidí, že to myslím úprimne a vážne. Pobozkám ju na pery, uvedomím si, že nemôže byť nič krajšie ako láska. Rozdávať  sa,  milovať jeden druhého  a byť  vždy milovaný.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?